Kobieta trzymająca nowoczesny smartfon w dłoni na tle różowo-niebieskiego oświetlenia.
LINKI AFILIACYJNE

Pixel 8a i kolejny wyciek. Ujawniono cztery wersje kolorystyczne

2 minuty czytania
Komentarze

Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz piszemy przedpremierowo na temat modelu Google Pixel 8a. No cóż, to może być jeden z najciekawszych smartfonów w średniej półce cenowej, które zadebiutują w 2024 roku. To, co na jego temat już wiemy, sprawia, że oczekiwania są wysokie. Ostatnią wiadomością, jaką podzieliły się ze światem zagraniczne portale, są kolory, w których Pixel 8a zadebiutuje na rynku.

Osoba trzymająca smartfon Google Pixel 6a z wyświetlonym ekranem głównym na którym widać aplikację pogodową, w tle rozmazane zielone ogrody.
Fot. Google / materiały prasowe

Dotychczasowe nieoficjalne doniesienia

Mieliśmy okazję oglądać już pierwsze rendery modelu Pixel 8A. Poznaliśmy kilka elementów specyfikacji, na przykład obecność wyświetlacza 120 Hz, procesora Tensor G3 oraz wyjścia Display Port. Chwilę później na platformie X ujawniono najważniejsze parametry nowego modelu, który zapowiedziano na maj i oszacowano, że do sprzedaży trafi w cenie 500–550 dolarów. Jesteśmy przekonani, że sprzęt oficjalnie zadebiutuje podczas konferencji Google I/O.

Co wiemy o specyfikacji Pixel 8a?

Google ma postawić na ekran o przekątnej 6,1-cala wykonany w technologii OLED. Oznacza to, że będzie to mały smartfon o rozmiarach porównywalnych do Pixela 8. Za moc obliczeniową powinien odpowiadać Tensor G3, czyli układ znany z flagowych telefonów Google. Na wyspie w tylnej części użytkownicy powinni znaleźć obiektyw główny i ultraszeroki kąt. Oznacza to, że jedynym Pixelem 8 z teleobiektywem będzie model Pro. Parametry aparatów nie ulegną zmianie względem modelu Pixel 7a.

Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida 14, natomiast przyszli użytkownicy mogą być pewni, że Google Pixel 8a dostanie Androida 15 w pierwszej kolejności. Najważniejszą zmianą jest jednak powiększony akumulator. Pixel 7a charakteryzuje się pojemnością 4385 mAh. Jego następca powinien zaoferować około 4500 mAh, więc bateria urośnie o 115 mAh.

W jakich kolorach będzie jego obudowa?

Serwis Android Authority pokazał, w jakich kolorach możemy spodziewać się przyszłego średniaka od Google.

Postawiono na cztery barwy:  Obsidian (czarny), Mint (miętowy, zieleń), Porcelain (beżowy) i Bay (niebieski). I wszystkie je znamy już z poprzednich modeli z rodziny Pixel. Warto dodać, że tył ma mieć matowe wykończenie.

Źródło: AndroidAuthority. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw