Trzy smartfony pokazujące interfejs aplikacji Google Wallet z logo aplikacji powyżej i napisem "Google Wallet" pod spodem.

Google Wallet będzie lepszy. Musisz wiedzieć, jak aktywować nową funkcję

2 minuty czytania
Komentarze

Ostatnie zmiany w Google Wallet, wprowadzone pod koniec marca 2024 roku, sprawiły, że korzystanie z aplikacji jest dużo bezpieczniejsze. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości – w Androidzie pojawiła się bowiem kolejna funkcja, dzięki której płacenie za pomocą Portfela Google będzie jeszcze bardziej intuicyjne.

Google Wallet będzie jeszcze lepszy – Spis treści

Google Wallet z nową funkcją

Logo Google Wallet z kolorowymi literami "W" ułożonymi w stylizowany portfel nad napisem "Google Wallet".
Fot. Google / materiały prasowe

Jak informuje 9to5google, Google Wallet dla Androida wprowadza skróty aplikacji, które pozwalają umieścić karty kredytowe i debetowe bezpośrednio na ekranie głównym telefonu. Nie będzie to opcja widoczna od razu – tak jak inne skróty aplikacji, trzeba wiedzieć, jak je aktywować.

Jak to zrobić? Po długim naciśnięciu na ikonę Google Wallet użytkownicy zobaczą skróty do zapisanych kart, wraz ze zdjęciem karty, siecią kart kredytowych oraz ostatnimi czterema cyframi numeru karty. Umożliwia to szybki dostęp do wybranej karty i jej ostatniej aktywności bez konieczności otwierania całej aplikacji. Nowa funkcja ma na celu usprawnienie korzystania z różnych kart przez użytkowników​ i szybkiego żonglowania między dostępnymi metodami płatności w Portfelu Google.

Ekran smartfona z wyświetlonymi opcjami aplikacji oraz ikonami portfela i karty Visa, nad tłem przypominającym powierzchnię wody.
Fot. 9to5google / zrzut ekranu

Nie u wszystkich nowość będzie widoczna od razu. Na pewno niezbędne będzie zaktualizowanie wersji aplikacji do 24.12.x, co możemy zrobić przez Google Play Store.

Inne nowości w Portfelu Google

Zestaw smartfonów pokazujących różne aplikacje mobilne i cyfrowe portfele z kartami płatniczymi, kartami pokładowymi oraz kartami lojalnościowymi.
Fot. Google / materiały prasowe

Pod koniec marca 2024 roku w Google Wallet wprowadzono nową funkcję umożliwiającą użytkownikom decydowanie o weryfikacji tożsamości przy każdym użyciu aplikacji. Pozwala to na większą kontrolę nad bezpieczeństwem transakcji tak jak np. włączona lokalizacja telefonu. Użytkownicy mogą teraz wybierać, czy chcą potwierdzać swoją tożsamość przy każdej płatności, czy korzystaniu z zapisanych kart.

Dodatkowo wdrożone zostały ułatwienia w płatnościach za transport publiczny, gdzie czytniki najpierw szukają kart przypisanych do określonych transakcji, jak np. płatności za bilety. Dzięki temu nie musimy przeprowadzać dodatkowej weryfikacji, co oszczędza czas. Nowości te są dostępne w najnowszej aktualizacji aplikacji​ 24.10.x.

Źródło: 9to5google, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw