Ręka trzymająca smartfon z ekranem wyświetlającym komunikat o aktualizacji oprogramowania na tle naturalnej zieleni drzew iglastych.
LINKI AFILIACYJNE

Aktualizacja Galaxy S24 trafia na pierwsze smartfony. Zdjęcia będą jeszcze lepsze

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung nie próżnuje i regularnie poprawia flagowe serie S23 i S24. Aktualizacja Galaxy S24 pojawia się właśnie na pierwszych urządzeniach. Na jakie zmiany mogą liczyć właściciele topowych smartfonów?

Aktualizacja Galaxy S24 — lista nowości

Ręka trzymająca smartfon, na którym widać zdjęcie stadionu lekkoatletycznego z bieżnią i trybunami.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Niedawno pisaliśmy o fotograficznej aktualizacji Galaxy S24 Ultra. Na rezultaty nie musieliśmy długo czekać. Samsung bez zbędnych zapowiedzi udostępnił aktualizację. Opis uaktualnienia nie jest zbyt szczegółowy. Producent wymienia następujące zmiany:

  • usprawniono stabilność urządzenia i naprawiono usterki;
  • dodano nowe lub ulepszone funkcje;
  • usprawniono wydajność.

Użytkownicy forum społeczności dokopali się do bardziej szczegółowego opisu. Aktualizacja ma poprawić balans bieli i ekspozycję w aplikacji aparatu. Samsung udoskonalił też jakość obrazu przy słabym świetle, a także poprawił odwzorowanie kolorów w aplikacji ExpertRAW. Ulepszona ma być wyrazistość tekstu na fotkach z powiększeniem, a także wprowadzono obsługę filmów 480×480 pikseli w funkcji Slow Mo. Najnowsze oprogramowanie wprowadza też poprawki zabezpieczeń na 1 kwietnia 2024 roku.

Dostępność aktualizacji

Zrzut ekranu trzech interfejsów ustawień aktualizacji systemu operacyjnego w smartfonie, pokazujący różne etapy procesu aktualizacji, z opcjami konfiguracji i postępem pobierania.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Aktualizacja jest już dostępna w wybranych regionach, w tym w Korei Południowej, Indiach oraz Europie. Właściciele smartfonów od operatorów mogą dostać aktualizację nieco później. Nowe oprogramowanie trafiło do testowanego przeze mnie S24 Ultra. Łatka w moim przypadku ważyła około 920 MB. Aby zaktualizować system ręcznie, należy wejść do Ustawień. Tam trzeba znaleźć opcję Aktualizacja oprogramowania i „pobierz i zainstaluj”. Po pobraniu można wybrać termin aktualizacji, lub ręcznie aktywować proces. Najnowsze Samsungi to telefony z dobrym aparatem, natomiast z pewnością nie będę narzekał na jeszcze lepsze możliwości fotograficzne.

Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw