Logo PlayStation 5 Pro na białej powierzchni z efektem świetlnym w tle.

Nowe plotki o PlayStation 5 Pro. Mamy potencjalną datę ujawnienia sprzętu

3 minuty czytania
Komentarze

PlayStation 5 Pro pozostaje największych chochołem i poliszynelem branży gier jednocześnie. Wszyscy słyszeli, nikt nie widział. O konsoli plotek jest jednak wyłącznie coraz więcej, a teraz pojawiła się nawet potencjalna data ujawnienia sprzętu. Wszystko za sprawą nadchodzącej konferencji Sony, o której także rozmawia się w kuluarach.

Kiedy PlayStation 5 Pro może zostać ujawnione? – Spis treści

Potencjalna data zapowiedzi PlayStation 5 Pro

Biała konsola do gier PlayStation 5 Slim z niebieskim podświetleniem, przedstawiająca szczegół portów USB i przycisk włączania.
PlayStation 5 Slim, czyli sprzęt, który zostanie słabszym bratem PlayStation 5 Pro. Fot. Szymon Baliński / Android.com.pl

Jak donosi GameRant, branżowi insiderzy zaczynają rozmawiać o dużym PlayStation Showcase, które miałoby się odbyć w maju 2024 r. W tym kierunku patrzy również Jeff Grubb z serwisu Giant Bomb, który wielokrotnie miewał sprawdzone informacje dotyczące wycieków gier i planowanych konferencji.

Nathan Moloney: Czy uważasz, że wspomniana impreza to PlayStation Showcase, czy State of Play. Jeff Grubb: Uważam, że będzie to PlayStation Showcase.

Historia również stoi po stronie tej teorii. Ostatni duży pokaz Sony miał miejsce właśnie 24 maja 2023 r. Tam m.in. zaprezentowano po raz pierwszy Marvel’s Spider-Man 2 w akcji, a także ujawniono PlayStation Portal oraz słuchawki: PlayStation Pulse Explore i PlayStation Pulse Elite. Dlatego też nowa, ulepszona konsola także nie jest tu wykluczona.

Co zobaczymy na nadchodzącym PlayStation Showcase?

PlayStation Showcase 2023 było imprezą, na której zabrakło ogłoszeń największych gier Sony.

Jeżeli rzeczywiście okaże się, że w maju zobaczymy kolejne PlayStation Showcase, trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do ogłoszenia światu PlayStation 5 Pro niż właśnie ta impreza. Ostatnie plotki donoszą, że wiele studiów ma już dostęp do zestawów deweloperskich i te starają się, by nadchodzące gry także były kompatybilne z PS5 Pro, otrzymując certyfikację na poziomie PlayStation 5 Pro Enhanced. Czy to jednak oznacza ulepszoną rozdzielczość, czy może lepszy framerate? Tego do końca nie wiemy.

Konsola do gier PlayStation 5 Pro z jednym kontrolerem na neutralnym tle z akcentami niebieskiego światła.
Wizualizacja PlayStation 5 Pro. Fot. Blackwoodz / YouTube

Z drugiej strony jednak PS5 Slim zostało zapowiedziane w formie… posta na blogu. Możemy jednak założyć, iż PS5 Pro to sprzęt wyższej rangi, godny ujawnienia na tej imprezie.

Co jeszcze oprócz konsoli? Na pewno musimy dowiedzieć się, co słychać w wewnętrznych studiach Sony. Nad tajemniczymi grami pracują Sucker Punch (Ghost of Tsushima), Bend Studio (Days Gone), ale też i Team Asobi (Astro’s Playroom). Czekamy także na oficjalne ogłoszenie dodatków do Marvel’s Spider-Man 2 oraz kolejne starsze gry na laptopa, przeniesione siłami obozu PlayStation PC. Czas pokaże, ale zobaczymy czy majowa data imprezy się potwierdzi.

Źródło: Gamerant. Zdjęcie otwierające: Depositphotos / lightspruch

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw