PocketBook Viva
LINKI AFILIACYJNE

Metamorfoza modelu PocketBook Era. Popularny czytnik dostał kolorowy ekran

3 minuty czytania
Komentarze

PocketBook Era to praktyczny, solidny i dobrze oceniany czytnik e-booków, który jest jednym z najpopularniejszych na polskim rynku. Teraz nadszedł czas na jego następcę. Najnowszy model zachował charakterystyczny kształt, ale wymieniono w nim najbardziej newralgiczny element. I nie wątpię, że za sprawą tej zmiany nowy czytnik zdecydowanie przypadnie do gustu nie tylko osobom czytającym e-booki, ale też fanom komiksów.

Czytnik, który dostał kolorowy ekran

PocketBook Era to jeden z popularniejszych czytników producenta, który recenzowaliśmy w 2022 roku. Dostał 7-calowy wyświetlacz E Ink Carta 1200 o rozdzielczości 1264×1680 pikseli (300 DPI). Zapewnia on czytelny i wyraźny obraz, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. I ma nietypowy design — przyciski do zmiany stron znajdują się teraz na bocznej krawędzi urządzenia. Oceniliśmy go pozytywnie, trafił nawet do naszego rankingu najlepszych czytników e-booków.

ekran z kolorową matrycą e ink kaleido 3
Fot. Eink / materiały prasowe

Teraz producent pokazał jego następcę. To 7-calowy czytnik e-booków PocketBook Era Color z najnowszym kolorowym ekranem E Ink Kaleido 3. Daje rozdzielczość 1264 x 1680 pikseli dla 16 odcieni szarości (300 ppi) i 632 x 840 pikseli (150 ppi) przy wyświetlaniu w kolorze (dokładnie w 4096 kolorach). Oczywiście nie można liczyć na głębię kolorów, nasycenie i kontrast rodem z tabletów, ale w świecie czytników to i tak spory postęp.

Nie jest to oczywiście pierwszy czytnik, który dostał ekran E Ink Kaleido 3. Oto inne modele czytników, które możecie rozważyć:

Plotki głoszą, że kolorowe ekrany mogłyby trafić także do najpopularniejszych czytników, czyli modeli Kindle od Amazon. Czy tak się stanie — nie wiemy.

Co wyróżnia nowy czytnik e-booków?

PocketBook Era Color to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które lubią czytać kolorowe treści, takie jak literatura faktu, komiksy, podręczniki, książki biznesowe. To wszystko w poręcznym, wygodnym formacie z funkcjami premium, takimi jak obsługa audiobooków, wbudowanym głośnikiem, funkcją zamiany tekstu na mowę, SMARTlight i ochroną przed wodą IPX8.

Czytnik ebooków PocketBook Era Color z 7-calowym kolorowym ekranem E Ink Kaleido™, wodoodpornością IPX8, funkcją SMARTlight, wsparciem dla audiobooków i tekstu na mowę.
Fot. Pocketbook / materiały prasowe

Specyfikacja nowego czytnika

  • Pamięć: 1 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej
  • Aplikacje: Legimi, EmpikGo, PocketBook Cloud, Dropbox
  • Obsługiwane formaty: 25 formatów książek, grafik i komiksów; 6 formatów audio
  • Komunikacja: dwuzakresowe Wi-Fi (2,4/5 GHz), Bluetooth
  • Bateria: 2500 mAh
  • Inne: czterordzeniowy procesor, 11 preinstalowanych słowników i 42 dodatkowe kombinacje językowe, wbudowany głośnik
  • Wymiary: 155 x 134,3 x 7,8 mm
  • Waga: 235 gramów

Dostępność i cena PocketBook Era Color

Czytnik w kolorze morskiej szarości (Stormy Sea) będzie dostępny w sprzedaży w kwietniu, a jego cena sugerowana cena wyniesie 1149 zł. Tymczasem, w oczekiwaniu na nowy model, sprawdźcie inne, dostępne na rynku czytniki marki PocketBook:

Ekran w urządzeniu TCL NXTPAPER, który ma zapewnić podobne wrażenia jak podczas obcowania z czytnikiem e-booków
Tryb NXTPAPER w urządzeniach TCL. Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Alternatywą dla kolorowych czytników mogą być tablety — tutaj ciekawym przykładem jest model TCL NXTPAPER 11 z bardzo nietypowym wyświetlaczem, ale zajrzyjcie też do naszego rankingu najlepszych tabletów na 2024 rok.

Źródło: PocketBook. Zdjęcie otwierające: Fot. Pocketbook / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw