jak wpisywać współrzędne w google maps. Brak mapy w Google Maps tu nas nie zaskoczy
LINKI AFILIACYJNE

Brak mapy w Google Maps dotknie wszystkich. Mamy potwierdzenie

2 minuty czytania
Komentarze

Brak mapy w Google Maps gdy korzystamy z wyszukiwarki na przeglądarce? Jak się okazuje, będzie to stan domyślny. Pozornie drobna zmiana w Google Maps, polegająca na wyłączeniu przycisku pojawiającego się przy ikonce mapy (wyszukiwanie dowolnej lokalizacji) zaintrygowała połowę redakcji na tyle, że musieliśmy zasięgnąć informacji u źródła.

Jak objawia się brak mapy w Google Maps po wyszukaniu treści?

Fot. Google / własny zrzut ekranu

Na początek, przypomnijmy problem. Często zdarza się nam używać wyszukiwarki Google po to, by znaleźć konkretne miejsce. Jak widzicie powyżej, bardzo często pojawia się klikalny wycinek mapy, który przenosi nas do Google Maps. To ułatwia utworzenie trasy do miejsca z naszej obecnej lokalizacji, dzięki czemu sprawniej możemy poruszać się po mniej znanych przestrzeniach.

Przeczytaj także: Stare gry na telefon za darmo. Przed Google Play i AppStore tak wyglądała mobila rozrywka

Brak mapy w Google Maps dotknie wszystkich w UE, bez wyjątku

Ikona aplikacji Google Maps na ekranie smartfona z widocznymi ikonami innych aplikacji w tle.
Fot. Brett Jordan / Pexels

Okazuje się jednak, że powoli przycisk ten jest wyłączany, i to niezależnie od naszej lokalizacji czy używanej przeglądarki internetowej. Oto komentarz, jaki uzyskaliśmy od przedstawicielstwa Google w Polsce. Jest to efekt wdrożenia Digital Services Act w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Aby zachować zgodność z unijnym aktem o rynkach cyfrowych, wprowadziliśmy zmiany w wyszukiwarce Google. Mapy, które mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania, nie zawierają linku do Map Google. Link do Map Google u góry strony wyszukiwania, który prowadzi do Map Google, został usunięty.

Biuro prasowe Google Polska, wypowiedź dla Android.com.pl

W praktyce oczywiście nie jest to koniec świata. Zawsze można alternatywnie kliknąć Directions lub Trasa, by przenieść się do Google Maps. Jednakże pamięć mięśniowa może nas tu zawieść wielokrotnie. Nie próbujcie też łączyć usług Google w ustawieniach (wyszukiwarka i mapy), i sprawdzać jak wylogować się z Google, by odświeżyć stan usługi, bo ten patent nie działa.

Zdjęcie otwierające: Henry Perks / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw