Trzy smartfony Samsung w różnych kolorach ułożone obok siebie na niebieskim tle z widokiem z tyłu oraz jeden smartfon Samsung widokiem z przodu po prawej stronie.
LINKI AFILIACYJNE

Nowe Galaxy A35 i A55 na zdjęciach. Samsung nie może powstrzymać przecieków

3 minuty czytania
Komentarze

Samsung nieustannie rozwija swoją ofertę smartfonów, natomiast nowe modele ciężko utrzymać w tajemnicy. Do sieci wyciekły właśnie fotki Galaxy A35 i A55, czyli przedstawicieli popularnej serii A. Jak wyglądają modele, które powalczą w średniej półce cenowej?

Znamy wygląd Galaxy A35 i A55

Cztery smartfony Samsung ułożone w linii po skosie, z kolorami od białego poprzez różowe pożółkłe, z tyłu napis "Awesome" i splash wody wokół urządzeń.
Nadchodzące Galaxy A35 i A55 będą bliźniaczo podobne do Galaxy S24
Fot. Evan Blass / X

O nadchodzących smartfonach napisał portal Sammobile, a za grafiki odpowiada Evan Blass. Wydaje się, że modele Galaxy A35 i A55 powinny wprowadzić szereg ulepszeń względem swoich poprzedników. A35 ma wyróżnić się ekranem Infinity-O z nowoczesnym wycięciem pod kamerę przednią. Zastąpi on wycięcie w kształcie litery U znane z modelu A34.

Z kolei w Galaxy A55 Samsung ma postawić na metalową ramkę. Jest to nowość w serii Galaxy A. Smartfon powinien też wyróżnić się eleganckim wyglądem i niezłą wytrzymałością. Obydwa modele w przeciekach występują w czterech kolorach. Fani klasyki dostaną czarny i biały wariant. Wersja zielona i różowa z pewnością wyróżni się z tłumu. Użytkownicy docenią też nieco cieńsze ramki urządzeń.

Potencjalna specyfikacja nadchodzących smartfonów

Trzy smartfony Samsung Galaxy różnych kolorów (różowy, czarny, biały) ułożone jeden na drugim z lewej strony i jeden smartfon widoczny od frontu z ekranem wyświetlającym kolorowy krystaliczny wzór z prawej.
Fot. Evan Blass / X

Sercem Galaxy A35 ma być procesor Exynos 1380. Droższego A55 napędzi zaś układ Exynos 1480. Prawdopodobne jest, że obydwa modele zostaną wyposażone w 8 GB pamięci operacyjnej. W zależności od wariantu użytkownik powinien dostać 128 lub 256 GB. Poprzednie modele z serii Galaxy A były wyposażone w slot na karty MicroSD. A35 i A55 także powinny zaoferować możliwość taniego rozszerzenia pamięci.

Osobiście używałem modelu Galaxy A34 i był to telefon z dobrym aparatem. Nadchodzące smartfony na tym polu powinny być jeszcze lepsze. Obydwa telefony mają zostać wyposażone w główny aparat 50MP z OIS (optyczną stabilizacją obrazu) oraz 5MP makro. Jedyną różnicą powinien być ultraszeroki kąt. Tańszy wariant zaoferuje 8, a droższy 12 megapikseli.

Dodatkowo można spodziewać się baterii o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o maksymalnej mocy 25 watów. Na wyposażeniu powinny się również znaleźć głośniki stereo, 5G, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.3.

Urządzenia powinny działać na systemie Android 14 z nakładką One UI w wersji 6.X. Warto pamiętać, że One UI 6.1 w niedalekiej przyszłości trafi m.in. na Samsunga Galaxy A34 i A54. Smartfony doczekają się pokaźnej listy zmian. Aktualizacja pokazuje, że starsze modele nie zostaną szybko opuszczone. Jeśli szukasz tańszego modelu, urządzenia serii Galaxy A znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Evan Blass / X, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.