Osoba w białej koszuli używa smartfona, dotykając palcem ekranu.
LINKI AFILIACYJNE

Nie mogę się dodzwonić do jednej osoby. Sprawdzone sposoby na odblokowanie połączeń

3 minuty czytania
Komentarze

Smartfony stają się coraz inteligentniejsze, ale dalej mogą stwarzać nietypowe problemy. Nie mogę się dodzwonić do jednej osoby to opis kłopotu, który często zgłaszają użytkownicy telefonów. Jakie są przyczyny i rozwiązania tego problemu?

Nie mogę się dodzwonić do jednej osoby — sprawdź blokowane numery

Osoba trzymająca smartfon przy uchu, skupienie na aparacie fotograficznym telefonu.
Fot. Onur Binay / Unsplash

Obecnie ogromną popularnością cieszą się komunikatory tekstowe, natomiast w niektórych sytuacjach nie zastąpią one tradycyjnego połączenia głosowego. Na naszym forum niektórzy użytkownicy informują, że próby nawiązania połączenia z określonym numerem telefonu kończą się niepowodzeniem.

Możliwe przyczyny takiej sytuacji są różnorodne. Pierwszym krokiem w rozwiązaniu problemu jest sprawdzenie, czy numer, z którym próbujemy się połączyć, nie został przypadkiem zablokowany na naszym telefonie. Funkcję blokady numerów oferują smartfony na Androidzie i z systemem iOS. Nieświadoma aktywacja blokowania może być przyczyną opisywanego problemu.

Ustawienia mogą być zlokalizowane w różnych miejscach w zależności od konkretnego smartfona. U mnie w modelu OnePlus 8 Pro należy wejść w aplikację kontaktów. Po rozwinięciu ustawień pojawia się opcja „zablokuj i filtruj”. Tam można sprawdzić listę blokowanych numerów. Jeśli znajdziemy tam numer, z którym nie możemy się połączyć, wystarczy go usunąć. Tu warto pamiętać jak sprawdzić właściciela numeru telefonu za darmo.

Poczta głosowa rozwiązaniem problemu

Najbardziej nietypowym, ale według komentujących wyjątkowo skutecznym sposobem jest sprawdzenie ustawień ukrywających się pod nazwą „skierowanie do poczty głosowej”. Rozwiązanie zapytania „nie mogę się dodzwonić do jednej osoby” zaproponował użytkownik XanXenon. Główną aplikacją do połączeń głosowych zazwyczaj jest aplikacja Telefon, natomiast ustawienia można też znaleźć w apce Kontakty. Pomocne ma być sprawdzenie, czy osoba, do której próbujemy się dodzwonić, nie ma włączonego przekierowania do poczty dla naszego numeru.

Ustawienia powinny być zlokalizowane w sąsiedztwie funkcji „zablokuj i filtruj”. Polecam też przeszukać ustawienia dotyczące operatora, w których znalazłem opcję przekierowania połączeń.

Nie mogę się dodzwonić do jednej osoby — awaria u operatora

Anteny telekomunikacyjne zamontowane na metalowej konstrukcji na zewnątrz.
fot. Depositphotos / Tarkus

Problemy z połączeniem głosowym mogą być efektem awarii u operatora sieci komórkowej. Zdarza się, że przez błędy w systemie lub awarie techniczne, połączenia do określonego numeru mogą być czasowo niemożliwe. W takiej sytuacji należy skontaktować się z obsługą klienta operatora, by zgłosić problem. Operator może zweryfikować, czy istnieją jakieś techniczne przeszkody uniemożliwiające połączenie.

Jeśli podejrzewasz, że problemem może być nie najnowszy model smartfona, u naszego partnera znajdziesz polecane modele z obsługą sieci 5G. Warto pamiętać, że nowe sprzęty to telefony z dobrym aparatem. Na wymianie skorzysta nie tylko jakość i stabilność połączeń, ale też funkcje multimedialne.

Źródło: Forum Android.com.pl, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: NordWood Themes / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.