Osoba pisząca na klawiaturze laptopa ustawionego na drewnianym biurku.
LINKI AFILIACYJNE

Najlepsze antywirusy dla Windowsa. AV-TEST publikuje wyniki najnowszego testu

2 minuty czytania
Komentarze

AV-TEST, czyli renomowany serwis zajmujący się bezpieczeństwem w sieci, opublikował nowy ranking. Tym razem prezentujący najlepsze antywirusy dla Windowsa. I podobnie jak w przypadku rankingu antywirusów dla smartfonów, tutaj także możemy zapoznać się z programami, które zdecydowanie warto mieć na pokładzie naszych komputerów.

Najlepsze antywirusy dla Windowsa

Zdjęcie ilustrujące artykuł pt. najlepsze antywirusy dla Windowsa - osoba pracująca na laptopie z zegarkiem na nadgarstku, obok notatnik i długopis.
Fot. mikali / Depositphotos

Przez dwa miesiące (listopad oraz grudzień) zespół AV-TEST zajmował się testowaniem 16 różnych antywirusów dla systemu Windows, które mogą być wykorzystywane w domowych komputerach. Programów tego typu jest na rynku naprawdę dużo, a nawet i niektóre VPN-y mają w swojej ofercie antywirusa. Czasem trudno się więc rozeznać w tym, który z ochronnych programów będzie tym najlepszym. Z pomocą mogą przychodzić tego typu zestawienia, jak te publikowane przez AV-TEST.

Tłumaczenie: Oto najlepsze oprogramowanie antywirusowe Windows dla użytkowników domowych. W listopadzie i grudniu 2023 r. ocenialiśmy 16 produktów zabezpieczających dla użytkowników domowych przy użyciu ustawień domyślnych programów.

Firma przyznaje punkty od 1 do 6 w trzech kategoriach: Zabezpieczenia, Wydajność oraz Użyteczność. Ta ostatnia z kategorii odnosi się głównie do tego, jak proste i zrozumiałe w obsłudze są antywirusy dla przeciętnego użytkownika. Każdy z testowanych programów mógł więc uzyskać maksymalnie 18 punktów. Przy takim wyniku program uzyskuje odznakę TOP Produkt, a tym samym można uznawać go za naprawdę godny polecenia. W najnowszym zestawieniu takim wynikiem może pochwalić się aż 9 antywirusów.

Jeżeli zaś chodzi o najgorszy wyniki, to tym może „pochwalić” się Bkav Internet Security AI 8.2, który w kwestii bezpieczeństwa oraz użyteczności dostał jedynie po 3 punkty. Poniżej zamieszczamy listę prezentującą wyróżnione przez AV-TEST antywirusy dla Windowsa. Jeżeli interesuje was temat bezpieczeństwa oraz prywatności w sieci, warto zapoznać się z naszym rankingiem najlepszych VPN-ów.

Lista najlepszych antywirusów dla Windows

  • AvastFree Antivirus 23.9 & 23.11
  • AVG Internet Security 23.10 & 23.11
  • Avira Internet Security for Windows 1.1
  • Bitdefender Internet Security 27.0
  • F-Secure Total 19
  • Kaspersky Standard 21.15
  • McAfee Total Protection 1.12
  • Microsoft Defender Antivirus (Consumer) 4.18
  • Total AV 5.24

Źródło: AV-TEST. Zdjęcie otwierające: VitalikRadko / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.