Osoba nagrywa wideo przestrzenne Apple iPhone na plaży dwóm grającym na gitarach ludziom, obok dziecko czyta książkę.
LINKI AFILIACYJNE

iPhone z nowym sposobem nagrywania filmów. Niestety tylko dla wybranych

1 minuta czytania
Komentarze

Apple znane jest z częstych aktualizacji systemu, które zazwyczaj wprowadzają nowe funkcje do iPhone’ów. Najnowszy iOS 17.2 naprawia poważne błędy bezpieczeństwa, ale też aktualizuje aplikację aparatu o nowy tryb. Na czym polega i kto z niego skorzysta?

Apple udostępnia rejestrowanie wideo przestrzennego

Osoba nosząca zestaw gogli VR siedzi w pomieszczeniu, a na ekranie wyświetlana jest wirtualna rzeczywistość przedstawiająca dwie grające na gitarach osoby na plaży.
Fot. Apple materiały prasowe

Najnowsza aktualizacja iOS 17.2 prezentuje funkcję nagrywania wideo przestrzennego w czasie rzeczywistym. Funkcja pozwala na nagrywanie filmów za pomocą aparatu głównego i ultraszerokokątnego jednocześnie. Zaawansowane algorytmy przetwarzają nagrany obraz, a następnie składają wideo z efektem głębi. Na urządzeniach ze standardowymi ekranami 2D materiały będą wyglądały zwyczajnie, a trójwymiarowość zobaczą użytkownicy Apple Vision Pro.

iPhone’y to telefony z dobrym aparatem, ale parametry nagrywania przestrzennego nie robią wrażenia. Materiały oferują maksymalną rozdzielczość 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Ostrość i „płynność” obrazu jest dużo gorsza niż w przypadku tradycyjnych nagrań ze smartfonów giganta z Cupertino.

Kiedy i na jakie iPhone’y trafi nowa funkcja?

Podwójny aparat fotograficzny smartfona iPhone z podpisem "Spatial video" nad górną krawędzią.
Fot. Apple materiały prasowe

Wideo przestrzenne zostało wprowadzone w systemie iOS 17.2, które już można pobierać na smartfony producenta. Funkcja została jednak ograniczona do dwóch modeli. Nowy tryb rejestrowania filmów został zarezerwowany dla iPhone 15 Pro i 15 Pro Max. Oprócz drogich Apple Vision Pro użytkownicy pragnący skorzystać z wprowadzonej funkcjonalności muszą mieć topowego smartfona. Urządzenia Apple kupisz u naszego partnera.

Źródło: apple

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.