Dwie dłonie trzymające dwa smartfony iPhone 15 Plus z kolorowymi tapetami przed jasnym tłem, na których jest dostępna wyszukiwarka Google
LINKI AFILIACYJNE

iPhone 16 z nową funkcją. Do tej pory dostawały ją tylko najdroższe modele od Apple

2 minuty czytania
Komentarze

Dopiero co kilka miesięcy temu pojawiła się „piętnastka”, a już mamy wieści o smartfonie iPhone 16. Tym razem nowiny są dobre – prawdopodobnie każdy wariant nowego flagowca od Apple będzie wyposażony w bardzo przydatną funkcję.

Przycisk akcji w każdym nowym smartfonie iPhone 16?

Czarny smartfon z włączonym ekranem pokazującym blokadę ekranu z godziną 9:41 i datą "Wtorek, wrzesień 12", na tle czarnym.
fot. Apple

Jak podaje Macrumors według rozważań analityka Ming-Chi Kuo na temat przyszłych flagowców Apple wszystkie modele iPhone 16, które mają zostać wydane w 2024 roku, będą wyposażone w przycisk akcji. „Action Button” umożliwia użytkownikom szybkie wykonywanie różnych działań, takich jak robienie zdjęć, nagrywanie filmów, sterowanie aplikacjami i więcej, bez konieczności korzystania z ekranu dotykowego. Swoją drogą, ostatnio Apple udostępnił listę najlepszych aplikacji na iPhone’a 2023 – jeśli masz smartfona marki, warto ją przejrzeć.

Kuo zauważa, że przycisk akcji może być szczególnie przydatny w sytuacjach, gdy tradycyjne metody interakcji z telefonem, takie jak dotyk czy gesty, mogą być utrudnione, na przykład podczas uprawiania sportów czy noszenia rękawiczek. Przycisk ten może również wspierać dodatkowe funkcje związane z rzeczywistością rozszerzoną (AR), co jest zgodne z długoterminową strategią Apple dotyczącą AR.

Inne przecieki dotyczące nowego flagowca

To nie wszystkie nowości, które być może zostaną wprowadzone do nowego modelu Apple. Ostatnio informowaliśmy was o wyświetlaczach w iPhonie 16, które prawdopodobnie zadebiutują w 2024 roku. Według plotek Apple nie planuje zmienić jednego z najsłabszych parametrów podstawowej wersji flagowców. iPhone 16 i iPhone 16 Plus, których spodziewamy się w 2024 roku, mają nie mieć ekranów o wyższej częstotliwości odświeżania. 

Obecnie wersje Pro oferują do 120 Hz, podczas gdy wersje bez Pro ograniczają się do 60 Hz. Zwiększenie tej wartości w iPhone’ach 16 oznaczałoby płynniejsze przewijanie treści, bardziej responsywną interakcję z ekranem oraz potencjalnie lepsze doświadczenia w grach i aplikacjach wymagających szybkiej reakcji. Ale niestety według plotek na razie się na to nie zanosi.

Ciekawe czy zobaczymy Siri po polsku? Nawet jeśli nie, mamy pewne sposoby, aby korzystać z asystenta głosowego w rodzimym języku.

Źródło: Macrumors, oprac. własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.