esim sim smartfon telefon karta
LINKI AFILIACYJNE

T-Mobile udostępnia eSIM kolejnym grupom klientów. Oto jak dostać wirtualną kartę

2 minuty czytania
Komentarze

Standard eSIM nie jest w T-Mobile zupełną nowością, bo mogli z niego już od dawna korzystać klienci abonamentowi tego operatora. Teraz jednak wirtualne karty trafią do szerszego grona osób. Wiadomo już, kto i w jaki sposób może otrzymać eSIM.

T-Mobile udostępnia eSIM kolejnym klientom

Magentowy operator pozwala korzystać z eSIM już nie tylko klientom abonamentowym, ale również użytkownikom ofert T-Mobile na kartę, MIX oraz Heyah na kartę. Wirtualną kartę można zainstalować nawet bez wychodzenia z domu.

logo t-mobile

Żyjemy w świecie, gdzie cyfrowe rozwiązania przenikają coraz więcej sfer naszego życia, ułatwiając nam w ten sposób także codzienne funkcjonowanie. Przykładem tego jest technologia eSIM, czyli cyfrowy odpowiednik plastikowej karty SIM, który działa w wielu urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, tablety i laptopy. Teraz również klienci usług T-Mobile na kartę, MIX oraz Heyah na kartę mogą korzystać z tej technologii i wymienić tradycyjną kartę właśnie na eSIM – prosto i bez wychodzenia z domu.

– czytamy w komunikacie magentowego operatora.

Wymiana tradycyjnej karty SIM na wirtualną jest możliwa w taryfach GO! (T-Mobile na kartę), Frii MIX (T-Mobile MIX) oraz Dniówka (Heyah na kartę).

Jak zamówić eSIM w T-Mobile? Możliwości jest kilka:

  • sklepy T-Mobile
  • Biuro Obsługi Użytkownika
  • czat w aplikacji
  • strona T-Mobile lub Heyah

Zachęcamy do sprawdzenia naszych rankingów ofert na kartę i abonamentów oraz tekstu o ofercie T-Mobile dla przenoszących numer.

Czym jest i co daje eSIM?

Kiedy kupujemy starter w sklepie, zazwyczaj zawiera on plastikową kartę SIM. Taka karta jest również dostarczana przy kupowaniu abonamentu, chyba że decydujemy się na zachowanie dotychczasowego numeru. Karta SIM umożliwia identyfikację użytkownika w sieci telekomunikacyjnej, przechowując informacje takie jak numer telefonu i dane operatora. Jest niezbędna do wykonywania połączeń (oprócz połączeń alarmowych), wysyłania wiadomości oraz korzystania z internetu mobilnego (bez WiFi). Występuje w różnych rozmiarach, z których obecnie najczęściej stosowany jest nano.

Istnieje także nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych kart SIM – eSIM (Embedded SIM), którą użytkownicy aktywują cyfrowo w swoich urządzeniach. Wbudowane moduły w sprzęcie umożliwiają tę aktywację. Technologia eSIM oferuje liczne korzyści, takie jak brak konieczności fizycznej wymiany karty przy zmianie telefonu, co eliminuje ryzyko jej uszkodzenia czy zgubienia. Ponadto, korzystając z jednego numeru telefonu na różnych urządzeniach, jak smartfon i zegarek, nie ma potrzeby wizyty w salonie operatora w celu uzyskania duplikatu tradycyjnej karty SIM.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: prykhodov

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw