Smartfon z logo YouTube Premium na ekranie trzymany nad biurkiem i laptopem

Takiej nowości na YouTube Premium się nie spodziewaliście. Część z was może to przekonać do zakupu

3 minuty czytania
Komentarze

YouTube Premium doczekało się kilku nowości, które obecnie dostępne są tylko dla niewielkiej grupy odbiorców, ale kwestią czasu będzie to, aż pojawią się u każdego. Oczywiście mowa o tych, którzy opłacają subskrypcję, bo przecież YouTube Premium za darmo staje się powoli abstrakcją. Ostatnio dowiedzieliśmy się o podwyżce ceny na usługę, więc teraz na otarcie łez Google pokazało, czego nowego można spodziewać się w najbliższej przyszłości.

Nowości na YouTube Premium – asystent AI wkracza na platformę

kobieta trzymająca w dłoni smartfon z logo YouTube na ekranie
Fot Depositphotos Autor sitthiphong

Dużo ciekawych rzeczy działo się ostatnio wokół YouTube. Oczywiście najgłośniejszą z nich było to, że YouTube zaczął blokować osoby, które korzystały z AdBlocków. Platforma odpowiedziała nam na pytanie, skąd decyzja o blokadzie, choć odpowiedź była raczej zachowawcza. Oczywiście pojawiły się także lepsze informacje, jak chociażby ta o nowych planszach na YouTube, zachęcających do zrobienia sobie przerwy od oglądania. Teraz YouTube Premium zaczęło testować kolejne rozwiązanie, które dostępne jest obecnie dla wybranych użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Mowa o asystencie AI.

Fot. YouTube

Dostęp do asystenta AI na YouTube Premium będzie tylko w języku angielskim i obecnie korzystać z niego mogą posiadacze smartfonów z Androidem. Taki asystent będzie odpowiadał na nasze pytania związane z danym filmem, ale też może zasugerować inny materiał, który warto obejrzeć. AI od YouTube będzie także wykorzystywane w sekcji komentarzy, gdzie będzie pomagało nam w tym, by np. lepiej sortować długie dyskusje, by łatwiej można było odkryć ich początkowy sens. Twórcy będą mogli także korzystać z podsumowywania i streszczania całych dyskusji. W ten sposób będą mogli łatwiej odpowiadać czy tworzyć kolejne materiały opierając się na głosach swoich odbiorców. Funkcja jest obecnie testowana, ale zapewne niedługo trafi do szerszego grona odbiorców.

To jednak nie koniec nowości na YouTube Premium. Od teraz zwiększony bitrate (przepływowość) w jakości 1080p dostępny będzie nie tylko dla użytkowników iOS, ale także tych korzystających z Androida. W prostych słowach oznacza to, że jakoś wideo będzie teraz lepsza na smartfonach. Do tego funkcja udostępniona zostanie w wersji przeglądarkowej oraz na Smart TV. Będzie można także dokończyć przerwany film na Smart TV czy tablecie. Wcześniej taka możliwość ograniczona była do przeglądarki czy smartfona. Czy takie zmiany sprawią, że więcej osób będzie korzystać z YouTube Premium? Zapewne nie, ale trzeba przyznać, że obecność narzędzia AI na platformie zapowiada się ciekawie. Zobaczymy, co z tego finalnie wyniknie.

Źródło: Blog YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.