światłowód
LINKI AFILIACYJNE

Netia ma teraz dwukrotnie szybszy światłowód. Cena? Kosmicznie tanio

3 minuty czytania
Komentarze

Netia od 2 listopada tego roku wprowadziła do swojej oferty nową prędkość światłowodu, która teraz wynosi do 2 Gb/s, czyli jest dwukrotnie szybciej przy pobieraniu danych, niż dotychczas. Zwiększeniu uległa również prędkość wysyłania i to trzykrotnie (do 1000 Mb/s), a wszystko to za naprawdę niewiele większe pieniądze, niż dotychczas przyszło płacić klientom operatora.

Netia ze światłowodem do 2 Gb/s za niewielkie pieniądze

router z logo Netia oraz grafika prezentująca prędkościomierz
Fot. Netia informacja prasowa

Teraz każdy Polak może sobie sprawdzić, jak wygląda sytuacja ze światłowodem w jego okolicy, a jeżeli ktoś posiada dostęp do usług Netii, może zainteresować się ich najnowszą ofertą. Szczególnie, że ta cenowo wygląda naprawdę korzystnie. Nowa taryfa prędkością do 2 Gb/s dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów operatora, a przejście na nią doliczy nam do rachunku… 20 złotych. Jednocześnie ci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, dostaną bez żadnych opłat router WiFi 6. Jak to się przekłada na finalną cenę usługi? Otóż jeżeli jesteśmy nowym klientem Netii, to za 2 Gb/s zapłacimy 80 złotych miesięcznie (cena za 1 Gb/s to obecnie 60 złotych miesięcznie).

Netia wprowadza jednocześnie nową ofertę z serii Nieziemska rozrywka, która przygotowana jest dla lokali w zabudowie wielorodzinnej. Tutaj światłowód do 2 Gb/s kosztować ma 100 zł miesięcznie, a wybierając do tego Pakietem TV 4K od 105 zł miesięcznie. Do tego pierwsze 3 miesiące są gratis (od 25. miesiąca cena wzrasta o 10 zł). Jeżeli weźmie się pod uwagę zabudowę jednorodzinną, to abonament będzie wyższy o 20 zł, niż w przypadku zabudowy wielorodzinnej. Operator dodaje, że prędkość do 2 Gb/s będzie można uzyskać na wszystkich sprzętach w domu, ale jeden z nich będzie miał do 1 Gb/s. Co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

Częścią składową usługi dostępu do internetu w Netii są urządzenia tj. ONT (przełącznik światłowodowy) i router dostępowy z WiFi lub sprzęt typu combo (ONT i router w jednym). Przyspieszenia łącza bez wymiany sprzętu mogą dokonać klienci, posiadający aktualnie urządzenia combo Huawei: HG8245Q, HG8245Q2 oraz HG8245X6-10. Przy czym ostatnie z wymienionych urządzeń obsługuje WiFi 6 i zapewnia dwie sieci bezprzewodowe w pasmach radiowych:

2,4 GHz WiFi 6 (802.11 2×2 b/g/n/ax) – do 574 Mb/s, większy zasięg, niższa prędkość,

5 GHz WiFi 6 (802.11 3×3 a/n/ac/ax) do 2402 Mb/s– wyższa prędkość, mniejszy zasięg, mniej zakłóceń z innych sieci WiFi.

Netia – informacja prasowa

Warto dodać, że Netia jest pod rządami Cyfrowego Polsatu, ale nic nie zapowiada tego, by przeprowadzano rebranding, jak miało to miejsce w przypadku UPC i Play.

Źródło: Netia informacja prasowa

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.