Nokia pokazała nowe smartfony. Będą praktycznie niezniszczalne

2 minuty czytania
Komentarze

Nokia, we współpracy z niemiecką firmą i.safe MOBILE GmbH, zaprezentowała dwa nowe smartfony do pracy w najtrudniejszych warunkach: modele Nokia HHRA501x i Nokia IS540.

To urządzenia przeznaczone dla użytkowników pracujących w takich branżach jak przemysł naftowy, gazowy, górniczy czy chemiczny.

Wytrzymałość i certyfikacje

Oba te smartfony są urządzeniami 5G i mają bardzo wytrzymałą konstrukcję, która według producenta wytrzyma wszelkie uszkodzenia. Urządzenia mogą być używane w naprawdę ekstremalnych strefach:

  • ATEX 1, gdzie istnieje ryzyko wybuchu (strefa ATEX 1 definiowana jest jako obszar, w którym atmosfera wybuchowa stanowiąca mieszaninę powietrza z substancjami palnymi w formie gazu, pary lub mgły, występuje czasowo, tj. od 10 do 1000 h/rok)
  • ATEX 2, które są mniej niebezpieczne. To, według definicji, obszar, w którym atmosfera wybuchowa stanowiąca mieszaninę powietrza z substancjami palnymi w formie gazu, pary lub mgły, występuje rzadko (do 10h/rok). 

Dla lepszej łączności urządzenia obsługują również wszystkie niezbędne pasma częstotliwości. Smartfony otrzymały następujące certyfikacje: ATEX (Europa), NEC500 (USA), IECEx (globalnie), UKEX (Wielka Brytania) oraz JNIOSH (Japonia).

Źródło: Nokia

Oprócz tego Nokia oferuje również podstawowe aplikacje, w tym Nokia Industrial Device Management, Nokia Team Communications zgodne z 3GPP oraz Nokia Network Digital Twin Extension dla urządzeń z systemem Android. Ponadto oba smartfony otrzymały wiele certyfikatów, potwierdzających ich bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Nokia IS540.1 i Nokia HHRA501x

Na razie dostępne są tylko niektóre specyfikacje telefonu Nokia IS540.1. Urządzenie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm QCM6490, który ma oferować podobną wydajność do wydajności oferowanej przez Snapdragon 778. Smartfon ma również 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Za zdjęcia odpowiada 48 MP aparat z autofokusem i 5 MP aparat na froncie. Energii dostarcza akumulator o pojemności 4400 mAh.

Dokładne specyfikacje i ceny zostaną podane po wprowadzeniu obu urządzeń na rynek.

Źródło: Nokia

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw