Starbucks

Jak działają gwiazdki w aplikacji Starbucks? Pumpkin Spice Latte może być tańsze

3 minuty czytania
Komentarze

O Starbucks można mówić wiele, lecz program lojalnościowy w aplikacji jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych. Chociażby dlatego, że poza okazjonalnymi bonusami w postaci darmowej kawy, daje on sympatyczne i stałe benefity osobom, które często decydują się odwiedzać tę sieć kawiarni. Jeżeli więc regularnie składacie wizyty w tym przybytku, ten artykuł może Wam się przydać na przyszłość!

Zielony status i pierwsze kroki w Starbucks Rewards

Patent jest banalny. Wraz z rejestracją konta w aplikacji Starbucks (dostępna na Android oraz iOS), otrzymujecie możliwość płacenia za swoje zamówienia wirtualną kartą Starbucks. Polityka sieci kawiarni jest o tyle sympatyczna, że nie musicie jej nawet doładowywać. Wystarczy, że podczas wizyty w punkcie poprosicie jedną z baristek o możliwość doładowania konta na kwotę zamówienia, co zwyczajnie uiszczacie, płacąc kartą lub gotówką.

Nie ma problemu, by w aplikacji wybrać sobie dowolny wzór wirtualnej karty (fot. Szymon Baliński / android.com.pl)

A warto to robić, ponieważ za każde wydane 2 złote, otrzymujecie 1 gwiazdkę. Jeżeli uda się Wam zebrać 80 gwiazdek, odbierzecie bezpłatnie dowolny napój w rozmiarze Tall (mały) lub Grande (średni). Oczywiście, procedurę można ponawiać. Alternatywnie można też wybrać kubek wielokrotnego użytku, który od każdego zamówienia odejmuje później złotówkę. Wiadomo jednak, że większość decyduje się na darmowy napój.

Warto też dodać, że przystępując do programu, uzyskujemy bonusowe 40 gwiazdek. Sieć kawiarni czasami też odpala promocje, dzięki którym zamawiając konkretne kawy lub zestawy, możemy łatwo zdobyć więcej gwiazdek. Na początku jednak posiadamy status Zielony, a nam zależy najbardziej na tym Złotym.

Złoty status i stałe benefity w Starbucks Rewards

Status Złoty uzyskujemy po zdobyciu 200 gwiazdek (od początku ich zbierania w ciągu 365 dni). Warto podczas rejestracji karty Starbucks podać datę urodzin, ponieważ wtedy możecie w dniu swoich urodzin odebrać darmową kawę, także w rozmiarach Tall (mały) lub Grande (średni). Niestety, z dostaw takich jak Glovo kod rabatowy lub gwiazdki nie obowiązują.

Złoty Status na stałe również uprawnia do jednego darmowego dodatku przy zakupie dowolnej kawy (bita śmietana, dowolny syrop lub shot espresso), ale daje też dodatkowe 25 gwiazdek po automatycznym upłynięciu roku uczestnictwa w programie lojalnościowym. Być może nie ma co zaczynać chodzić do kawiarni specjalnie dla tego programu, aczkolwiek jeżeli bywacie często, zawsze co jakiś czas napijecie się ulubionej kawy za darmo.

Uważacie jednak, że najlepszą kawę można zrobić tylko w domu? Sprawdź jaki ekspres do kawy warto teraz wybrać, niezależnie od preferowanego napoju.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.