LINKI AFILIACYJNE

LG chce zostać operatorem. Firma przedstawiła wizję swojej transformacji

3 minuty czytania
Komentarze

LG na przestrzeni lat zmieniało swoją strategię działania. Podczas webOS Partner Summit 2023 firma ogłosiła, że zamierza przekształcić się w operatora platformy medialnej i rozrywkowej. Klienci mają na tej transformacji tylko skorzystać.

LG planuje transformację

LG jest w Polsce znane głównie z telewizorów i monitorów oraz różnego rodzaju sprzętu audio i AGD. W przeszłości firma działała też na rynku telefonów komórkowych, jednak to już historia. W 2021 roku LG zamknęło dział mobilny.

lg webos partner summit
fot. LG/mat. prasowe

W trakcie webOS Partner Summit 2023 – wydarzenia mającego miejsce w LG Sciencepark w Seulu w Korei Południowej – firma ogłosiła, że planuje przekształcić się w operatora platformy medialnej i rozrywkowej.

LG zamierza przekształcić się w operatora platformy medialnej i rozrywkowej, która oferuje unikalne treści i usługi podnoszące jakość życia klientów. Transformacja ta nie byłaby możliwa, gdyby nie pozycja LG jako lidera w dziedzinie telewizorów OLED przez ostatnich dziesięć lat oraz innowacyjna technologia zastosowana w platformie webOS Smart TV.

– mówił podczas webOS Parnter Summit 2023 Park Hyoung-sei, Prezes LG Home Entertainment Company.

Przez pięć najbliższych lat LG zamierza zainwestować w system webOS 1 bilion KRW (ok. 750 milionów dolarów, w przeliczeniu daje to ponad 3,2 mld zł), żeby rozbudować ofertę, która będzie odpowiadać różnorodnym stylom życia oraz preferencjom konsumentów. Rozwój poziomu własnej konkurencyjności w dziedzinie treści i usług ma zwiększyć komfort użytkowania webOS.

LG ogłosiło również, że współpracuje z partnerami, by wprowadzać na platformę nowe technologie dla graczy, fanów sportu i użytkowników z pokolenia Z. Przykładem ma być Sye – zastrzeżona technologia Prime Video o niskim opóźnieniu przesyłania obrazu i dźwięku, którą można wykorzystać w transmisjach sportowych.

LG rozwija również innowacje w obszarze wyszukiwania i rekomendacji opartych na sztucznej inteligencji, ponieważ planuje włączyć funkcję głosowego interfejsu użytkownika (VUI) do aplikacji partnerów. Pozwoli to korzystającym z webOS na łatwiejsze i szybsze wyszukiwanie treści innych firm oraz poruszanie się po nich za pomocą głosu.

– czytamy w komunikacie firmy.

Najważniejsze fakty o LG

LG Electronics jest jednym z gigantów w dziedzinie technologii i elektroniki, mającym swoje korzenie w Korei Południowej. Firma ta odgrywa znaczącą rolę w globalnym rynku elektroniki użytkowej, telekomunikacji i urządzeń domowych.

LG Electronics zostało założone w 1958 roku pod nazwą GoldStar. Rok później firma wyprodukowała pierwsze koreańskie radio, w kolejnych latach przedsiębiorstwo stworzyło też lodówkę i telewizor. W 1978 firma osiągnęła zysk 100 mln dolarów w eksporcie. Sam rebranding na LG miał jednak miejsce dopiero w 1995 roku. W 1999 roku LG postawiło na intensywny rozwój paneli LCD.

Kolejne lata to już najnowsza historia LG, w której firma mocno postawiła na rozwój telewizorów, a także smartfonów. W tym drugim przypadku przedsiębiorstwo nie zdołało utrzymać na rynku swoich produktów.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: LG/mat. prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.