Jest nowy benchmark Antutu. Na szczycie rankingu wydajności model od OnePlus

2 minuty czytania
Komentarze

OnePlus Ace 2 Pro został najbardziej wydajnym smartfonem w ostatnim rankingu flagowych modeli w benchmarku Antutu. To spore wyróżnienie, choć trzeba pamiętać, że chodzi tutaj nie o smartfony z globalnej dystrybucji, ale modele, które obecne są na rodzimym, chińskim rynku. To oznacza, że części z analizowanych modeli, w Polsce oficjalnie nie da rady kupić. Ile uzyskał punktów i jaką konkurencję pozostawił w tyle?

Sierpniowy ranking flagowców

Źródlo: Antutu

OnePlus Ace 2 Pro to potężne urządzenie, które producent wyposażył w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, uzupełniony o 24 GB pamięci RAM i pamięć wewnętrzną 1 TB w maksymalnej konfiguracji. Dzięki tym podzespołom smartfon wykręcił w teście Antutu aż 1 648 735 punktów i pokonał lidera z zeszłego miesiąca, tj. RedMagic 8S Pro.

Na drugim miejscu znalazł się iQOO 11S z minimalnie słabszym wynikiem — uzyskał 1 645 393 punktów. Ma ten sam procesor, 16 GB pamięci RAM i pamięć UFS 4.0 o pojemności aż 1 TB.

Pierwszą trójkę zamyka RedMagic 8S Pro+, który zdobył 1 637 536 punktów. Wszystkie trzy czołowe modele wyposażone są w procesor Snapdragon 8 Gen 2 – to potwierdza, że Mediatek, nawet ze swoim najmocniejszym układem Dimensity 9200, wciąż nie dostarczy takiej wydajności jak amerykańska firma (przynajmniej w benchmarku Antutu).

Sierpniowy ranking tzw. subflagowców

Źródło: Antutu

W kategorii subflagowców liderem jest Redmi Note 12 Turbo, który zdobywa średnio 1 148 376 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Realme GT Neo5 SE z 1 146 607 punktami. Obydwa smartfony bazują na procesorze Snapdragon 7+ Gen 2. W pierwszej trójce znalazł się także iQOO Neo 7 SE, który zdobył 949 742 punktów — napędza go procesor MediaTek Dimensity 8200.

Oczywiście sytuacja może się szybko zmienić, bo czasem w tego typu rankingach jest stagnacja, ale częściej — rotacja tych najlepszych z najlepszych. Czekamy też na sierpniowe zestawienie modeli obecnych na globalnym rynku — ciekawe, który model znalazł się w nim na podium.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.