LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Garmin przygotował radar dla rowerzystów. Zmieni sposób, w jaki jeździsz

2 minuty czytania
Komentarze

Radar wsteczny, tylne światło i kamera w jednym? Tak, dokładnie taki bajer dla rowerzystów przygotowała firma Garmin ze Stanów Zjednoczonych. Varia RCT715 to produkt, który nie tylko dba o bezpieczeństwo, ale również stale rejestruje otoczenie, więc może mieć dużo do powiedzenia na przykład w spornych sytuacjach na drodze.

Radar dla rowerzystów od Garmina

Garmin przygotował radar dla rowerzystów. Zmieni sposób, w jaki jeździsz

Sezon na rower trwa w najlepsze, co łatwo zauważyć, przechadzając się pierwszą lepszą ulicą lub alejką poza miastem. Jak doskonale wiemy, rowerzyści są narażeni na bardzo wiele niebezpiecznych sytuacji, więc w ich przypadku dbanie o bezpieczeństwo dotyczy nie tylko zdrowia, ale również życia. Oczywiście podstawowym krokiem, który trzeba mieć na uwadze, jest dokładne kontrolowanie stanu swojego jednośladu. W drugiej kolejności rower warto wyposażyć w kilka sprzętów, takich jak, chociażby Garmin Varia RCT715.

Tylny radar z wbudowaną kamerą to świetna propozycja dla wszystkich rowerzystów, którzy często wyjeżdżają na tłoczne ulice lub pokonują wąskie górskie drogi. Sam sprzęt stale rejestruje otoczenie za plecami prowadzącego, jednocześnie przesyłając obraz do połączonego urządzenia. W związku z tym rowerzysta może „patrzeć w tył, gdy jedzie do przodu”. Dodatkowa para oczu wykrywa nadjeżdżające pojazdy nawet z odległości 140 metrów. Co więcej, emituje sygnał świetlny, który zobaczymy nawet z odległości 1,6 kilometra.

Sama kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p lub 720p przy 30 klatkach na sekundę. W zależności od wybranego trybu (światło ciągłe, jazda grupowa lub światło migające), radar od Garmin jest w stanie pracować bez przerwy od 3 do 6 godzin. W zestawie znajduje się również karta pamięci SD o pojemności 16 GB.

Z kolei jeśli szukacie fajnych gadżetów, które można umieścić w samochodzie, a nie rowerze — pozwolę sobie odesłać was do naszego rankingu najlepszych uchwytów na telefon. Tam znajdziecie kilka bardzo ciekawych i atrakcyjnych propozycji na każdą kieszeń.

Źródło: Komputronik

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw