Figurka maskotki Androida w kolorze zielonym na pierwszym planie, w tle częściowo widoczny czarny smartfon z klawiaturą QWERTY.

Aktualizacja Androida będzie prostsza i wygodniejsza. Google wprowadza nowe rozwiązanie

2 minuty czytania
Komentarze

Aktualizacja Androida potrafi czasem coś zepsuć, a skoro tak jest, to wiele osób wstrzymuje się z ich przeprowadzaniem lub odkłada to najdłużej jak może. Inną kwestią jest to, że nie zawsze dokładnie wiemy, co takiego przyniesie kolejna aktualizacja oprogramowania i czy w ogóle warto się nią interesować. To ma się niebawem zmienić za sprawą Android Upgrade Invite (zaproszenie do aktualizacji Androida), czyli nowego powiadomienia, które faktycznie może być bardzo użyteczne.

Aktualizacja Androida z nowym powiadomieniem – poznajcie Android Upgrade Invite

Google Pixel 7a front Fot Google
Fot. Google

Aktualizacje oprogramowania na smartfony potrafią czasem sporo namieszać, a nowe funkcje niekoniecznie mogą przypaść nam do gustu. Oczywiście na bok odkładamy to, że producenci potrafią wypuszczać aktualizacje z dużym opóźnieniem, a dla starszych sprzętów czasem w ogóle o tym zapominają. To powoli się zmienia na lepsze, ale Google pracuje teraz nad kolejnym rozwiązaniem, które będzie użyteczne dla korzystających ze smartfonów. Otóż dostaniemy nowy rodzaj powiadomienia o tym, że pojawiła się aktualizacja Androida. Zapewne będzie to stosowane jedynie przy większych aktualizacjach systemowych, a nie tych przynoszących łatki bezpieczeństwa.

Android Upgrade Invite ma być czymś więcej, niż tylko suchym tekstem informującym użytkownika smartfona o nowościach w kolejnej wersji systemu. Nowe powiadomienie przeniesie nas do podsumowania nowości przynoszonych przez aktualizacje, gdzie te mają być szczegółowo zaprezentowane i opisane. Każda z nich najprawdopodobniej na osobnej karcie i z odpowiednio przygotowaną grafiką. Tego typu zabieg ma przekonać niezdecydowanych użytkowników do tego, by wcześniej aktualizowali swoje smartfony i nie obawiali się całego procesu. Samo powiadomienie będzie pojawiało się automatycznie, a w przypadku kiedy to nie nastąpi, będzie można do niego dotrzeć z poziomu ustawień. Android Update Invite to część Google Play Services, więc dostępne będzie tylko dla urządzeń z GMS. Powiadomienie będzie mogło też być dostosowane do nakładek, które tworzą sami producenci smartfonów tak, by stylistycznie nie odstawało od ich rozwiązań.

Źródło: Twitter Mishaal Rahman via AndroidAuthority

Motyw