LINKI AFILIACYJNE

Android zmienia logo. Google chce, aby „zielony robocik” wyglądał inaczej

2 minuty czytania
Komentarze

Mogliście tego nie zauważyć, ale Google zmienia logo Android, które niebawem będzie bardziej „kształtne” i w 3D. Wprawdzie firma jeszcze oficjalnie nie ogłosiła zmian, to już da się je dostrzec na niektórych stronach. Co ciekawe, początki zmian w brandingu dało się zauważyć także podczas CES 2023. Niebawem kultowy zielony robocik, który jest znakiem rozpoznawczym systemu Android, przejdzie metamorfozę na wszystkich polach.

Google zmienia logo Android – zielony robocik w 3D

Google zmiana logo Android Fot Google
Fot. Google

Zmiany w logotypach potrafią czasem wprowadzić zamęt, ale na dłuższą metę, jeżeli rebranding jest przemyślany, finalnie dostajemy spójną koncepcję całości. W końcu zapewne większość z nas przeglądając aplikacje na smartfonie, identyfikuje je po ikonie, a nie nazwie. Ikony od Google są już w większości bardzo spójne ze sobą (np. Google Maps, Zdjęcia czy Dysk). Ten sam krój, wykorzystane kolory i ogólna stylistyka. Łatwo się w tym połapać, choć czasem może się wydawać, że wszystko jest zbyt do siebie zbliżone. Teraz Google pracuje nad kolejnymi zmianami, które mają dotyczyć już nie samych programów czy usług, ale ogólnie Androida.

Fot. Google via 9to5Google

Pierwszą ze zmian będzie sam napis Android, który po wielu latach ma mieć na froncie dużą literę A, a nie małą. Niektóre z pozostałych liter także przeszły niewielkie zmiany i mają być bardziej zaokrąglone, choć nie jest jeszcze pewne czy tutaj niewprowadzone zostaną jeszcze jakieś zmiany. Od poprzedniej zmiany logo Androida w wersji mobilnej minęły już niemal 4 lata (2019), więc Google zaprezentowało kolejną wersję zielonego robocika (a raczej jego głowy). Tym razem kultowa postać jest w 3D. Widać, że Google dostosowuje się do panujących trendów i wprowadza do swojej komunikacji więcej kształtów, a nie tylko płaskich form. Zmiany będą wprowadzane stopniowo i mają być elementem ogólnej zmiany wizerunku brandu w wersji mobilnej.

Warto tutaj przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno temu, Google każdą kolejną iterację systemu nazywało w „słodki” sposób. Mieliśmy Pie (ciasto), Oreo czy Lollipop (lizak), ale od wersji 10. zaprzestano to robić. Owszem, takie kodowe nazwy dalej są, ale już w oficjalnej komunikacji nie występują.

Źródło: 9to5Google / Google

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw