Pogoda od Google – na Androida zmierza specjalna, osobna aplikacja

2 minuty czytania
Komentarze

Mobilny system Google ma już ponad dziesięć lat. Gigant z Mountain View uznał, że jest to idealny czas na zaprezentowanie swojej odrębnej aplikacji pogodowej. Cóż, lepiej późno niż wcale.

Google z aplikacją pogody — lepiej późno niż wcale

Fot. Esteban Benites/Unsplash

Swoją aplikacją pogody oferuje Apple i większość producentów urządzeń z Androidem. Do tej pory np. na smartfonach Pixel pogoda zintegrowana była z wyszukiwarką, a widgety pogodowe na innych smartfonach są zasługą zewnętrznych aplikacji. Może to dziwić, szczególnie że jedną z podstawowych komend Asystenta Google jest właśnie odpowiedź na pytanie o warunki atmosferyczne.

Dziennikarze 9to5Google w kodzie najnowszej wersji Zegara Google znaleźli plik z rozszerzeniem apk o nazwie com.google.android.apps.weather. Oznacza to, że w przyszłości w systemie Android prawdopodobnie ujrzymy oddzielną aplikację do sprawdzania warunków meteorologicznych. Obecna wersja Pogody jest częścią wyszukiwarki, a jej skrót można umieścić na ekranie głównym, natomiast przenosi on do głównej karty z pogodą. Ekipa 9to5Google sugeruje, że Pogoda oddzieli się od wyszukiwarki i zaoferuje użytkownikom dużo więcej możliwości.

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Nadchodzącą aplikację w pewnym sensie potwierdza oddzielenie się aplikacji pogody w systemie Wear OS. Apka na zegarki została udostępniona w zeszłym roku i może z niej skorzystać każdy użytkownik zegarka pracującego na tym systemie. Spekuluje się, że oprogramowanie na pełnoprawny system otrzyma identyczną ikonę. Dziennikarz sugeruje, że nowa aplikacja zadebiutuje w przyszłym miesiącu na urządzeniach Pixel Tablet i Fold.

Źródłó: 9to5Google

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw