LINKI AFILIACYJNE

Bixby od Samsunga z nową aktualizacją. Części z was na pewno ułatwi życie

2 minuty czytania
Komentarze

Asystent głosowy Bixby od Samsunga zyska kilka nowych ciekawych funkcji. Wraz z kolejną wersją wprowadzono zmiany dotyczące kont podrzędnych, które najczęściej założone są dla dzieci. Doszły też modyfikacje w systemie głosowego budzenia.

Samsung Bixby to wirtualny asystent, zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom sterowany głosem interfejs do interakcji z urządzeniami Samsung i wykonywania różnych zadań. Możemy łączyć się z nim i wydawać polecenia za pomocą smartfona, smartwatcha czy przez słuchawki. Bixby jest wyposażony w funkcje przetwarzania języka naturalnego, co pozwala mu rozumieć i odpowiadać na polecenia i zapytania użytkownika. Do jego podstawowych działań należeć może ustawianie spotkań w kalendarzu, dodawanie przypomnień, wyszukiwanie informacji, sterowanie sprzętami w domu czy przetwarzanie komend dotyczących połączeń.

Zobacz także: Natywne aplikacje Samsunga, których mam dość. Na szczęście większość ma alternatywę

Co nowego w Bixby?

Obecnie Samsung dystrybuuje kolejną aktualizację Bixby w wersji 3.3.15.18, która wprowadza kilka nowości. Po pierwsze podczas rozmowy asystent głosowy może sugerować przydatne ustawienia dla szerszego zakresu poleceń. Celem jest poprawa interakcji z Bixby, aby kontakt był bardziej efektywny.

Kolejna zmiana dotyczy tzw. kont podrzędnych, najczęściej używanych przez nieletnich. Gdy dzieci z kontami Bixby korzystają z asystenta głosowego Samsunga i wymagają dodatkowych uprawnień do udostępniania stron trzecich, będą mogły teraz poprosić o weryfikację rodziców i uzyskanie od nich zgody. Co prawda obecnie ta funkcja dotycząca kont podrzędnych jest dostępna tylko w Korei i Stanach Zjednoczonych, ale Samsung potwierdził, że kolejne kraje będą dodawane stopniowo, więc i użytkownicy w Polsce ją otrzymać niedługo.

Kolejna zmiana w aktualizacji wprowadza wygodną funkcję, która pozwala użytkownikom aktywować budzenie głosowe, nawet gdy opcja Obudź się, gdy odtwarzany jest dźwięk jest wyłączona. Dziennik zmian wspomina również, że w nowej wersji dodano ulepszenia funkcjonalne i wprowadzono poprawki błędów.

Źródło: sammobile.com

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw