Premiera HTC U23 Pro w Polsce. Atak na średnią półkę!

3 minuty czytania
Komentarze

HTC dawniej było jednym z popularniejszych producentów smartfonów, ale ostatnio co najwyżej sporadycznie mamy okazję opisywać nowe smartfony tego producenta. Co nie znaczy, że nie są to modele, na które nie warto zwrócić uwagi. Najnowszym modelem w portfolio tajwańskiego producenta jest średniopółkowy model HTC U23 Pro. Sprawdźcie, co oferuje i jak prezentuje się względem konkurencji.

Prezentacja HTC U23 Pro w VR

Jako ciekawostkę dodam, że prezentacja nowego smartfona miała miejsce w przestrzeni wirtualnej — oto jak takie „wydarzenie” wygląda:

A to są kluczowe parametry głównej gwiazdy, czyli telefonu HTC U23 Pro:

HTC U23 Pro specyfikacja

Co oferuje HTC U23 Pro?

HTC U23 Pro to smartfon, który naprawdę może się podobać. Zacznijmy od ekranu — mamy tu spory, 6,7-calowy ekran FHD OLED o odświeżaniu do 120 Hz, który dodatkowo chroni szkło Gorilla Glass VIctus. Sercem tego średniopółkowego modelu jest Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, wspierany przez 12 GB pamięci RAM, zaś na dane i aplikacje przeznaczono 256 GB pamięci.

Zdjęcia dostarczać będzie główny aparat 108 MP z obiektywem o jasności f/1.7 oraz wsparciem OIS. Do tego jest 8 MP aparat ultraszerokokątny (f/2.4), makro 5 MP (f/2.2) oraz 2 MP aparat do pomiaru głębi. Za selfiki odpowiada 32 MP aparat z obiektywem o jasności f/2.45. Z funkcji multimedialnych nie możemy zapomnieć o dwóch głośnikach oraz obecności uniwersalnego gniazda słuchawkowego.

Bateria o pojemności 4600 mAh, która ma zapewnić do 2 dni pracy, wspiera szybkie ładowanie do 30 W, ale też ładowanie bezprzewodowe do 15 W.

Warto dodać, że model ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Coffee Black i Snow White, a obudowa może pochwalić się klasą pyło- i wodoodporności IP67.

VR i Metaverse

Warto dodać, że producent stawia na VR nie tylko prezentując nowy smartfon dziennikarzom. Urządzenie celuje bowiem w osoby, które chcą „zanurzyć” się w Metaverse. HTC U23 Pro pozwala na stworzenie własnego wirtualnego awatara, a ponadto ma zestaw aplikacji do VR, który ułatwi dostęp do wirtualnej rzeczywistości w VIVERSE. Jak podaje komunikat prasowy: „HTC U23 pro stanowi niesamowity duet w połączeniu z zestawem do wirtualnej i mieszanej rzeczywistości HTC VIVE XR Elite, ponieważ technologia HDCP 2.2 daje możliwość przesyłania ulubionych filmów z serwisów streamingowych takich jak Netflix, HBO Go i Disney+ bezpośrednio do zestawu VR. Dzięki temu możemy cieszyć się prywatnym, 300-calowym ekranem kinowym w dowolnym miejscu”.

Cena i dostępność HTC U23 Pro 2 Polsce

HTC U23 Pro jet dostępny przedpremierowo na stronie HT oraz w najpopularniejszych sieciach z elektroniką. Producent ustalił cenę na 2599 złotych. Jest też specjalna promocja na start — zamawiając w przedsprzedaży HTC U23 Pro w sklepie producenta od 18 maja do 4 czerwca 2023 r. otrzymamy parę słuchawek HTC True Wireless Earbuds Plus w kolorze czarnym w prezencie.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw