LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Oto nowy najlepszy smartfon do fotografii. W sumie było to do przewidzenia

2 minuty czytania
Komentarze

Niedawno Huawei zaprezentował kilka nowych smartfonów — flagowego P60 Pro, składanego Mate X3 oraz telefon z nieco niższej półki, czyli nova 11i. Model Huawei P60 Pro, który mieliśmy okazję dla Was zrecenzować, ma mocne fotograficzne korzenie i celuje w dostarczenie jak najlepszej jakości zdjęć w każdych warunkach, nic więc dziwnego, że wspiął się na podium w rankingu DxOMark.

Huawei P60 Pro na podium – idealny smartfon do fotografii?

Huawei najlepszy fotograficzny smartfon
fot. Huawei

Huawei P60 Pro zajął pierwsze miejsce w rankingu DxOMark, pokonując inny fotograficzny smartfon, OPPO Find X6 Pro. Huawei P60 Pro najpierw zadebiutował w Chinach w marcu 2023 roku, a w maju w Europie. Smartfon ma trzy aparaty na tylnym panelu, obejmujące 48 MP aparat główny, ultraszerokokątny aparat 13 MP i teleobiektyw 48 MP. Z takim fotograficznym zapleczem uzyskał 156 punktów i znalazł się na podium.

Czym w fotografii wyróżnia się Huawei P60 Pro? Wśród zalet wymieniany jest szeroki zakres dynamiczny w zdjęciach krajobrazów lub zdjęciach portretowych, dobry kontrast, szybki i dokładny autofokus, odpowiednia ostrość na wszystkich twarzach w zdjęciach grupowych, wysoki poziom szczegółowości i dobrze kontrolowane szumy zarówno na zdjęciach, jak i na filmach, a także ładny efekt rozmycia i dokładna izolacja obiektów w trybie portretowym.

Najlepszy fotograficzny smartfon — TOP 10

Po tej zmianie pierwsza dziesiątka najlepszych fotograficznych smartfonów prezentuje się następująco, a najlepsze smartfony, które kupicie w Polsce, znaleźć można w naszym rankingu:

Źródło: DxOMark

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw