plus oferta sprzet
LOKOWANIE PRODUKTU: PLUS

Koniec umowy u operatora to szansa na korzystne zmiany. Zobacz, na co możesz liczyć

6 minut czytania
Komentarze

Kiedy najczęściej zmieniamy sprzęt, z którego aktualnie korzystamy? Oczywiście w momencie, gdy ten przestaje być wystarczający lub z innych powodów nie będziemy w stanie dalej korzystać z niego. Jednak wciąż bardzo często zbiega się to z końcem aktualnie trwającej umowy u operatora. W takim razie powstaje pytanie: co wybrać? Możliwości jest od groma, więc wzięliśmy na warsztat ofertę Plusa, aby sprawdzić najciekawsze opcje.

Kupujemy nowy sprzęt, czyli co warto wybrać?

Jeszcze kilka lat temu kupowanie sprzętu u operatora mijało się z celem. Ten był odczuwalnie droższy i sprawiał dodatkowe problemy w obsłudze — pamiętacie jeszcze simlocki? Dzisiaj nie ma już takich problemów, a jest wręcz przeciwnie. Dzisiaj Plus często pokazuje, że jako jedyny operator wprowadza do sprzedaży konkretne urządzenia. Szczególnie warte jest to docenienia w kontekście rozwoju sieci 5G, która bez odpowiednich smartfonów, routerów i modemów nie mogłaby zyskiwać większej popularności. Tyczy się to przede wszystkim odpowiednio tanich modeli.

Dlatego jeśli kończy się Wam umowa u operatora i zastanawiacie się, co wybrać i czy nie przenieść numeru, to przyjrzymy się ofercie Plusa. Jednocześnie pamiętajmy, że nie musimy skupiać się wyłącznie na smartfonach.

Sieć Wi-Fi w całym domu

Dlatego, zanim przejdziemy do telefonów komórkowych, zadbajmy o odpowiednią sieć w całym domu. Plus podchodzi do tematu kompleksowo i oferuje zarówno ofertę światłowodową, jak i mobilną. W ramach tej pierwszej możemy przykładowo liczyć na prędkość do 300 Mb/s za 49 złotych miesięcznie. Jednocześnie do tego otrzymujemy dostęp do Disney+ w prezencie na rok i dodatkowy pakiet mobilny (5 GB).

Niemniej mieliśmy mówić o sprzęcie, a powyżej widzicie modem i router. To świetna propozycja dla tych, do których szybkie łącze kablowe jeszcze nie dotarło, ale Plus ze swoim 5G (najszybszym w Polsce) już tak. Zewnętrzny modem ZTE MC889 5G pozwala osiągnąć najlepsze wyniki za sprawą wbudowanego modemu Qualcomm Snapdragon X62. Łącze jest dalej szybko przekazywane po całym domu poprzez router ZTE T3000 z obsługą Wi-Fi 6.

Taki zestaw pozwala też na dalszą, łatwą i wydajną rozbudowę za sprawą wsparcia technologii Easy Mesh, a codzienna obsługa jest uproszczona m.in. poprzez obecność modułu NFC. Do tego router wspiera dwa złącza WAN, więc jednocześnie możemy podłączyć dwa typy dostępu do Internetu, aby być gotowym na każdą sytuację.

Zestaw modemu i routera od ZTE możemy kupić na 24 raty i płacić 40 zł złotych miesięcznie przez 2 lata (+ 50 zł na start). Do tego polecamy dobrać abonament za 69 zł/mies. z pakietem internetowym 200 GB z najszybszym 5G na rynku. I tutaj ponownie dochodzi Disney+ w prezencie przez rok.

Z kolei jeśli potrzebujecie wyłącznie routera z wbudowanym modemem 5G, to zdecydowanie wart polecenia jest OPPO 5G CPE T1a. W ramach jednego urządzenia otrzymujemy najnowsze rozwiązania. Ten router możemy kupić wraz z abonamentem za 69 zł/mies. w Plusie w ramach 24 rat po 40 złotych (+ 50 zł na start).

Tablet do domu, a smartfon na co dzień

Skoro już mamy szybki i pewny dostęp do Internetu w domu, to warto kupić odpowiedni sprzęt, aby móc w pełni z niego korzystać. Swoją drugą młodość przeżywają tablety, które okazują się idealnym kompromisem pomiędzy smartfonem i laptopem. Szczególnie w domowych warunkach, kiedy chcemy przeglądać sieć lub oglądać filmy.

Bardzo dobrą propozycją na start okazuje się tutaj Samsung Galaxy Tab A8, który łączy duży, 10-calowy wyświetlacz z dobrym wykonaniem i jeszcze lepszym oprogramowaniem producenta. Z racji obecności na pokładzie modemu LTE możemy kupić sprzęt z abonamentem na czas nieokreślony, który działa na zasadzie nie korzystasz – nie płacisz. Jeśli w awaryjnej sytuacji będziemy zmuszeni do skorzystania z internetu (do 2 GB) lub wykonania połączenia, wtedy jednorazowo zapłacimy 10 złotych. Z kolei sam tablet możemy kupić w ramach 12 rat po 116,50 zł miesięcznie (+ 1 zł na start).

Jeśli potrzebujemy sprzętu do bardziej zaawansowanych zadań i przyda nam się on także w codziennej pracy, to w tym miejscu do gry wchodzi Samsung Galaxy Tab S8 5G. Nieco większy wyświetlacz ze znacznie wyższą rozdzielczością w połączeniu z flagowymi podzespołami pozwoli wykonywać znacznie bardziej zaawansowane czynności.

Jak sama nazwa wskazuje, na pokładzie znajduje się również modem 5G, więc możemy zdecydować się na abonament za np. 49 złotych miesięcznie (pierwszy miesiąc gratis). W ramach niego otrzymamy pakiet danych 100 GB i dostęp do Disney+ w prezencie na rok. Z kolei sam tablet możemy kupić już w ramach 12-miesięcznych rat po 312,50 zł/mies. (+ 399 zł na start).

Smartwatch na każdą okazję

Teoretycznie to smartwatche zmieniamy najrzadziej, ale też najdłużej przekonujemy się do nich, więc skoro jest okazja do kupna nowego sprzętu, to czemu nie pójść w tym kierunku? Warto wybrać możliwie najbardziej uniwersalny, inteligentny zegarek, a takim niewątpliwie jest Samsung Galaxy Watch 5, który występuje w dwóch rozmiarach: 40 i 44 mm. Z jego pomocą możemy nie tylko monitorować różne parametry swojego życia codziennego, ale też płacić zbliżeniowo za sprawą wsparcia dla Google Pay.

W Plusie Galaxy Watch5 w mniejszym wydaniu dostępny jest w ramach 12 rat po 99,82 złote miesięcznie (+ 1 zł na start). W przypadku większego modelu regularne zobowiązanie wynosi 104 złote. Do smartwatchy również jesteśmy w stanie dobrać abonament nie korzystasz – nie płacisz.

Nie mogło zabraknąć smartfonów

Ok, ale czym byłyby zakupy u operatora telefonii komórkowej, gdyby nie oferta smartfonów? Podobnie jak w przypadku tabletów, tak i w telefonach możemy przebierać w zależności od swoich potrzeb. Tym, którzy nie chcą wydawać wiele, ale oczekują najnowszych technologii, z pewnością do gustu przypadną modele Samsung Galaxy A54 5G lub zupełna nowość w postaci motoroli edge 40. Ten pierwszy możemy kupić wraz z abonamentem za 59 zł/mies. w ramach 12 rat po 187,5 zł/miesięcznie (+ 249 zł na start), a drugi za 225 zł/miesięcznie (+299 zł na start). Oba modele oferują udany zestaw aparatów i wiele czerpią z flagowych odpowiedników.

Skoro o flagowych modelach mowa, to do gry wchodzi Samsung Galaxy S23, którego zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Niemniej łączy on najważniejsze nowości z najwyższej półki z niewielkimi rozmiarami, których dzisiaj próżno szukać gdzie indziej. W Plusie możemy kupić Galaxy S23 128GB w 12 ratach po 345,83 złote miesięcznie (+449 zł na start) lub wersję z większą pamięcią – 256GB – za 499 zł na start i 12 rat po 358,33 zł.

Z kolei osoby, które preferują system iOS, z pewnością spodoba się oferta na iPhone z serii 14. W ramach niej płacimy stały, miesięczny abonament, aby po dwóch latach wymienić smartfona na nowy od Apple. Do tego możemy dobrać abonament za np. 59 złotych miesięcznie na rok, w ramach którego otrzymujemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także 50 GB transferu w najszybszej sieci 5G. Naturalnie w prezencie pojawia się jeszcze Disney+ na rok. Plus WYMIANA iPhone pozwala płacić miesięcznie 129,49 złotych za iPhone 14 128GB (+499 zł na start) lub 166,11 złotych za iPhone 14 Pro 128 GB (+699 zł na start).

To jak, która opcja najbardziej przypadła Wam do gustu? Na koniec pamiętajcie, że im więcej usług łączycie, tym jeszcze lepszą ofertę otrzymacie.

Lokowanie produktu: Plus

Motyw