Klientka trzymająca paragon przy kasie sklepu Biedronka z ekranem z napisem "Zabierz zakupy oraz paragon. Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie. Kwota zapłacona: 13,27 zł" i terminalem płatniczym w tle.

Biedronka z nową promocją. Zwolennicy kas samoobsługowych nie będą zadowoleni

2 minuty czytania
Komentarze

W sklepach Biedronka trwa loteria, w której do zdobycia jest aż 10 mln nagród – w tym doładowania Wirtualnego Portfela. Żeby dać sobie szansę na wygraną, wystarczy robić zakupy w popularnych marketach… oraz posiadać aplikację lub kartę Moja Biedronka. Niestety nieco trudniej mają osoby, które preferują kasy samoobsługowe.

Loteria w sklepach Biedronka – najważniejsze zasady

Loteria Biedronki trwa od 13 marca do 8 kwietnia lub do wyczerpania losów. Same nagrody można natomiast odbierać do 22 kwietnia. Do zdobycia jest 10 mln nagród, a ich łączna wartość to blisko 40 mln zł.

Nagród głównych jest 100 i każda wynosi 60 tysięcy zł, do tego do zdobycia jest ponad 200 tysięcy doładowań Wirtualnego Portfela o wartości 5, 10, 50, 100, 500 i 1000 zł na zakupy w sklepach Biedronka. Pulę uzupełniają nagrody rzeczowe takich marek, jak Alpro, M&M’s, Skittles, Kubuś, Adidas, Garnier czy Dove. Stan Wirtualnego Portfela można sprawdzać na swoim koncie Moja Biedronka – w przeglądarce lub aplikacji mobilnej sieci sklepów.

Losy mają formę zdrapek i można je otrzymać za zrobienie zakupów w Biedronce. Liczba otrzymanych zdrapek zależy od wartości zakupów:

  • zakupy za ponad 149 zł: 2 zdrapki
  • zakupy za ponad 199 zł: 3 zdrapki
  • zakupy za ponad 299 zł: 5 zdrapek
  • zakupy za ponad 399 zł: 7 zdrapek
  • zakupy za ponad 499 zł: 9 zdrapek

Dodatkowe zdrapki można dostać za kupienie produktów z określonej kategorii za odpowiednią kwotę, np. wydając min. 39 zł na kosmetyki, słodycze, suszone owoce, napoje, mrożonki lub konserwy i słoiki przysługuje jedna dodatkowa zdrapka.

Niestety wzięcie udziału w loterii nie jest zbyt wygodne dla osób lubiących korzystać z kas samoobsługowych.

Odbiór zdrapek jest możliwy wyłącznie po autoryzacji dokonanej przez zeskanowanie fizycznej karty MB lub aplikacji Biedronka w kasach regularnych. W przypadku, gdy transakcja realizowana jest na kasie samoobsługowej, informacja o przysługującej liczbie zdrapek jest zapisywana automatycznie na karcie Moja Biedronka lub Wirtualnej karcie Moja Biedronka w aplikacji mobilnej. By odebrać zdrapki za transakcje dokonane na kasach samoobsługowych, należy zgłosić się po ich odbiór do kasjera przy kasie liniowej.

– czytamy w komunikacie sieci Biedronka.

Po zapłaceniu przy kasie samoobsługowej trzeba więc i tak iść do tradycyjnej kasy, co zdecydowanie nie jest wygodne. Trudno jednak obwiniać za to rozwiązanie sieć sklepów. Kasy samoobsługowe nie są przystosowane do wydawania losów, a przy zostawieniu stosu zdrapek obok kas pojawiłoby się ryzyko, że niektórzy nie wykażą się uczciwością i wezmą znacznie więcej losów, niż im przysługuje.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: simpson33

Motyw