Biedronka

Biedronka ma poważny problem. Posiadacze kart Moja Biedronka tracą promocje w aplikacji

3 minuty czytania
Komentarze

Podobnie jak konkurencja, „owadzi” dyskont opiera swoje promocje na udziale w programie lojalnościowym. Karta Moja Biedronka działa o tyle sprytnie, że robiąc zakupy, nie musicie jej mieć nawet przy sobie. Wystarczy podać kasjerce numer telefonu jej właściciela albo wpisać go samodzielnie, przy kasie samoobsługowej. Jak się okazało, to konkretne rozwiązanie rodzi nietypowe problemy.

Moja Biedronka? Nasza Biedronka!

Sytuacja jest zabawna. Proceder, który sam popełniałem od lat, przybrał nieco na skali. Jako że sam nie posiadam karty Moja Biedronka, zawsze podawałem kasjerce numer telefonu siostry lub mamy, bo one z kolei intensywnie korzystają z dobrodziejstw programu lojalnościowego. W ten sposób mogłem uzyskać dostęp do promocji, dla których musiałbym dodatkowo zakładać swoją kartę. Dlaczego tego nie zrobiłem? Nie chciało mi się, nie miałem czasu, typowe przeoczenie w zabieganym życiu.

Jak się okazuje, nie byłem jedyny. Numery telefonów do promocji z kart Moja Biedronka były pożyczane nie tylko między członkami rodzin. Niektórzy klienci nasłuchiwali ich w kolejkach, a jeszcze sprytniejsi uruchamiali książki telefoniczne i wpisywali numery w kasach na ślepo, byle w końcu coś trafić. Ten pozornie niewinny proceder ma jednak pewną lukę, którą być może portugalska sieć sklepów będzie musiała wkrótce rozwiązać. Aferze winna okazała się… mobilna aplikacja Biedronki.

Właśnie założyłem swoją kartę Moja Biedronka. Koniec z podkradaniem promocji mamie!

Znajdź rabusia promocji w aplikacji Biedronki

Jedną z funkcji aplikacji tej sieci sklepów, dostępnej na systemach Android oraz iOS jest możliwość podejrzenia rachunków, przy których karta Moja Biedronka była skanowana. W taki sposób z łatwością sprawdzicie, czy ktoś nie korzystał z Waszego numeru telefonu do nabicia promocji na wybrane produkty.

Dlaczego ten proceder jest problematyczny? Każda promocja wykorzystująca kartę Moja Biedronka może zostać aktywowana raz na numer telefonu. Jeżeli na przykład wyłapię świetną ofertę na karkówkę z grilla (tak, tęsknię za majowymi popołudniami) i skorzystam z karty swojej mamy, ona już nie będzie mogła aktywować tej promocji.

Ciekawym jest więc, co w tej sprawie zrobi Biedronka. Czy portugalska sieć sklepów zdejmie sztuczne limity aktywacji ofert? Czy może program lojalnościowy zostanie przebudowany w taki sposób, żeby klienci nie mogli podkradać numerów telefonów innym klientom dyskontu?

Obecnie istnieje jedno wyjście z tej sytuacji: blokada identyfikacji przez numer telefonu w kasie. Można to zrobić na dwa sposoby: dzwoniąc na infolinię Biedronki pod numer (22) 205 34 44 lub samodzielnie w aplikacji na smartfonach. Wystarczy wejść kolejno w zakładki Profil –> Zarządzaj Kontem –> Wyłączenie autoryzacji konta numerem telefonu. Poniżej kilka zrzutów ekranu, które pomogą Wam w przejściu przez ten proces samodzielnie.

A na koniec coś extra! Czy wiedzieliście, że maskotki dostępne m.in. w programie promocyjnym Gang Bystrzaków możecie kupić też taniej na Allegro? Po co zbierać punkty w sklepie, gdy pociecha może dostać pluszaka od ręki 😉

Motyw