Midjourney v5 już na horyzoncie. Nowe grafiki od AI powodują potężny opad szczęki

2 minuty czytania
Komentarze

Narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję szturmem podbijają internet. Mamy Chat GPT do generowania treści, mamy Compose AI do komponowania maili. Mamy też masę innych rozwiązań, w tym DALL-E oraz Midourney do generowania obrazów. Skupmy się na tym ostatnim, który wkrótce wprowadzi nowy model, pozwalający na generowanie jeszcze bardziej realistycznych obrazów.

Rozwój Midjourney — jednego z najpopularniejszych generatorów obrazów jest imponujący — sztuczna inteligencja potrafi generować atrakcyjne, szczegółowe obrazy, które coraz lepiej pasują do zapytań internautów. Wystarczy  konto na Discordzie, wyobraźnia i użycie prostego polecenia: imagine.

Grafiki stworzone przez Midjourney v5

Midjourney w wersji 5 jeszcze nie jest publicznie dostępny, ale na Twitterze można znaleźć pełno grafik prezentujących wstępne wersje grafik, które wyglądają lepiej niż obiecująco — dostęp zawdzięczamy osobom, które opłacają usługę od Midjourney i zostały poproszone o ocenienie wygenerowanych obrazów. Realistyczne, szczegółowe grafiki są często praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych zdjęć.

Midjourney v5 kontra ręce

W nowej wersji grafiki będą tworzone w rozdzielczości 1024 x 1024 pikseli w większym wachlarzu styli. Co więcej, sztuczna inteligencja podobno lepiej ogarnia też generowanie dłoni — do tej pory AI kiepsko radziło sobie z wiernym anatomicznie przedstawieniem rąk. Nie jest to jeszcze ideał i wciąż po dłoniach będzie można poznać pracę AI, ale i tak wygląda o niebo lepiej od tego, czym do tej pory raczyły nas generatory obrazów. Zresztą zobaczcie sami:

Oczywiście to jeszcze nie koniec prac nad Midjourney v5 — ostateczna wersja może zaoferować jeszcze lepszą jakość i dokładność grafik. Rozwój piątej wersji wciąż trwa, a niezależne laboratorium badawcze, które odpowiada za narzędzie, stale zbiera oceny i opinie użytkowników, bazując na wygenerowanych obrazach (także i tych powyżej) — ale nie powinny być one traktowane jako reprezentatywne dla finalnej wersji Midjourney v5.

Źródło: #midjourneyv5/Twitter, the-coder.com

Motyw