LINKI AFILIACYJNE

Jaki saturator do wody gazowanej wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zaktualizowano

Philips GoZero

Philips GoZero charakteryzuje się wykończeniem ze szczotkowanej stali nierdzewnej.


Brita SodaOne

Jeśli nie podobają ci się futurystyczne i kolorowe sprzęty, ten model bez problemu skomponuje się z elegancko wykończoną kuchnią.


Sodastream Terra

To urządzenie zbiera rewelacyjne opinie użytkowników, a butelkę z zestawu można myć w zmywarce.


ART Quick Soda Maker SA-01

Zamiast klasycznego saturatora można wybrać syfon do wody gazowanej.


Saturator do wody gazowanej – co to jest i kiedy warto go kupić?

Saturator to urządzenie AGD, które umożliwia uzupełnienie wody o bąbelki. Dzięki temu możemy ze zwykłej wody (z butelki, dzbanka z filtrem lub bezpośrednio z kranu) zrobić wodę gazowaną. Pozwala to uniknąć konieczności odwiedzania sklepów tylko po to, by kupić gazowaną wodę. W dodatku saturatory często umożliwiają też regulowanie stopnia nasycenia wody CO2. Jeśli zatem lubimy bąbelki, ale woda ze sklepu ma ich dla nas zbyt dużo, to opisywany typ sprzętu AGD może pomóc nam rozwiązać problem.

Korzystając z saturatora, możemy również przygotować napoje gazowane, takie jak Pepsi lub 7up. Potrzebować będziemy jednak odpowiedniego modelu urządzenia oraz specjalnych syropów. Warto jeszcze wspomnieć o syfonie – działa on podobnie jak saturator, jednak jest mniejszy i można go przenosić. Niestety, charakteryzuje się mniejszą wydajnością.

Saturator do wody gazowanej – propozycje modeli

To, jaki saturator do wody gazowanej najlepiej wybrać, zależy w dużej mierze od naszych osobistych oczekiwań. Wybraliśmy kilka urządzeń, które mają istotne zalety, a jednocześnie różnią się między sobą. Jest duża szansa, że któryś z tych sprzętów przypadnie wam do gustu.

Philips GoZero

saturator philips gozero

Urządzenie marki Philips nie należy do najtańszych saturatorów na rynku. Model ten powinien jednak odwdzięczyć się solidnością, jakością wykonania oraz pozytywnymi wrażeniami z jego użytkowania. Konstrukcja posiada wykończenie ze szczotkowanej stali nierdzewnej, co zdecydowanie bardziej robi wrażenie produktu premium, niż plastik. Butelka oraz nabój z gazem znajdują się w zestawie, a żeby uzupełnić wodę o bąbelki, wystarczy wcisnąć przycisk.

Sodastream Art

saturator sodastream art

Jeśli chcielibyście mieć automat do wody gazowanej w stylu retro, to model Sodastream Art może przypaść wam do gustu. Urządzenie jest proste w obsłudze, posiada regulację stopnia nasycenia napoju CO2, a butelka i nabój znajdują się w zestawie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać zestaw z syropami lub dokupić je osobno i wykorzystać je do zrobienia napojów.

Brita SodaOne

brita sodaone

Elegancki, stylowy, a jednocześnie niedrogi – jeśli takich cech oczekujecie od saturatora, dzięki któremu będziecie mieli domową wodę gazowaną, to Brita SodaOne wydaje się sensownym wyborem. W zestawie znajduje się butelka (jej dno oraz nakrętkę wykonano ze stali nierdzewnej) oraz nabój z CO2, a antypoślizgowa podstawa ułatwia użytkowanie sprzętu. Dla niektórych atutem będzie także dyskretnie umieszczony przycisk do uzupełniania wody o bąbelki.

Sodastream Terra

saturator sodastream terra

Sodastream Terra to bardzo często kupowane urządzenie do wody gazowanej. Co więcej, zbiera świetne opinie użytkowników, co pokazują wskaźniki na stronach sklepów internetowych. Omawiany model pozwala precyzyjnie określić, jak dużo bąbelków będzie w wodzie. Naciskając przycisk raz lub dwa uzyskamy lekko gazowaną wodę, 3-4 razy – średnio gazowaną, a jeśli wciśniemy przycisk 5 razy, woda będzie mocno gazowana. W zestawie dostajemy butelkę i nabój CO2. Dostępne są również syropy, dzięki którym można przygotować domowe wersje znanych napojów gazowanych (np. Pepsi).

Art Quick Soda Maker SA-01

syfon art quick soda maker

Jeśli oczekujemy od saturatora dużej mobilności, nie zamierzamy go postawić jedynie w kuchni i chcemy wydać na niego jak najmniej pieniędzy, to… powinniśmy kupić syfon do wody gazowanej. Omawiana propozycja składa się z aluminiowej butelki oraz końcówki z nabojem CO2. Cena za mniejsze wymiary i mały koszt zakupu to gorsza wydajność niż w przypadku zwykłych saturatorów i brak dodatkowych funkcji, takich jak np. wskaźnik stopnia nasycenia wody CO2.

Saturator do wody gazowanej – pytania i odpowiedzi

Jeśli dopiero niedawno dowiedzieliście się o saturatorach lub coś kiedyś o nich słyszeliście, ale nie rozważaliście do tej pory kupna takiego sprzętu, możecie mieć pewne pytania i wątpliwości. Postaramy się odpowiedzieć na kilka z nich.

  • Co daje saturator? Saturator pozwala uzyskać wodę gazowaną ze zwykłej wody. Dzięki niemu można też przygotować napoje typu Pepsi, 7up itp. w warunkach domowych.
  • Ile kosztuje saturator? Najtańsze automaty do wody gazowanej kosztują ok. 300 zł, choć nie brakuje też modeli, które kosztują ponad 1000 zł. Niektóre sklepy to kategorii saturatorów zaliczają też syfony. Takie sprzęty można mieć już za ok. 150 zł.
  • Co lepsze: syfon czy saturator? Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi. Na korzyść syfonów przemawia niska cena oraz łatwość przenoszenia. Typowe saturatory zajmują więcej miejsca i są zdecydowanie droższe. Charakteryzują się jednak większą wydajnością oraz, właściwie dobrane, świetnie prezentują się w kuchni.
  • Ile kosztuje nabicie naboju do saturatora? Nabój z gazem do saturatora, którego wydajność to 60 l, kosztuje od kilkudziesięciu do ok. 100 zł. Są naboje, które można ponownie napełniać – taką usługę można znaleźć już za kilkanaście zł. Często trzeba wtedy jednak doliczyć choćby koszty wysyłki do firmy, która zajmuje się napełnianiem nabojów.
  • Czy saturatory to zupełnie nowy wynalazek? Zdecydowanie nie. Saturatory były w Polsce popularne już w czasach PRL. Podstawowe zastosowanie tego sprzętu było identyczne, choć urządzenia różniły się od tych, które znamy dzisiaj. Miały przeważnie formę dużych wózków, które ktoś musiał obsługiwać. By napić się wody z saturatora, trzeba było ustawić się w kolejkę. Dziś saturatory to nie wózki w centrach miast, lecz w miarę kompaktowe sprzęty AGD, które każdy może mieć w swoim domu.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Motyw