LINKI AFILIACYJNE

Operator zapowiada poważne zmiany w kartach SIM. To co znasz, przestanie istnieć

2 minuty czytania
Komentarze

Ekologia odgrywa coraz ważniejszą rolę nie tylko w naszym życiu codziennym, ale również w strategiach ogromnych przedsiębiorstw. Najnowszym przykładem potwierdzającym te słowa jest hegemon branży telekomunikacyjnej, czyli T-Mobile. Operator tym razem skupia się na kartach SIM i ograniczeniu produkcji plastiku.

T-Mobile wprowadza zmiany w formacie kart SIM

T-Mobile wprowadza jeszcze mniejszy format kart SIM

T-Mobile oficjalnie poinformowało o wdrożeniu zmian w systemie produkowania kart SIM. Dokładniej mówiąc, operator zmniejsza rozmiar plastikowych nośników w ramach „bardziej ekologicznego podejście do życia i biznesu”. Firma chce w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko naturalne i w sposób świadomy chronić je przed tworzywami sztucznymi. Zgodnie z deklaracją T-Mobile Polska w skali roku będzie produkować o 8 ton mniej plastiku.

Nowe karty charakteryzują się o połowę mniejszymi wymiarami ramki SIM, czyli w tzw. formacie half SIM o wymiarach 43×54 mm (standardowo mają 86×54 mm). Docelowo będą one dostępne dla klientów we wszystkich ofertach – abonamentowych, na kartę oraz Heyah, a już wkrótce pierwsze karty w formacie half SIM trafią do klientów korzystających z usługi na kartę oraz MIX. Zmiana formatu ramki karty nie wpłynie na możliwość wyłamania odpowiedniego rodzaju karty, obsługiwanego przez konkretne urządzenia. Nadal więc będzie można uzyskać kartę do standardów mini, mikro i nano.
Na ten moment w sklepach, czy punktach sprzedaży T-Mobile dostępne są też dotychczasowe formaty kart i będą one wydawane do momentu wyczerpania zapasów.

Fragment oficjalnego komunikatu T-Mobile

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy T-Mobile stara się dbać o środowisko. W przeszłości operator rozpoczął inicjatywą „Planeta ma znaczenie” oraz wprowadził w życie zmiany dotyczące produkcji plastikowych toreb, kubków czy słomek. Niemniej zmiany dotyczące kart SIM, będą czymś, co faktycznie odczujemy przy obcowaniu z firmą na co dzień.

Jeśli ekologiczna postawa T-Mobile zachęciła Was do stania się nowym klientem operatora, poniżej znajdziecie link do jednej z jego ofert.

Źródło: Informacja prasowa

Motyw