Xiaomi 13 aparat

Android 14 z nowością, którą pokochasz. Pozwoli ci oszczędzić na sprzęcie

1 minuta czytania
Komentarze

Android 14 zbliża się wielkimi krokami, więc naturalne wydaje się to, że w sieci łatwo natrafić na kolejne doniesienia dotyczące odświeżonej wersji tego systemu. Najnowsze z nich dotyczą możliwości szybkiego przechrzczenia swojego smartfona w… kamerkę internetową.

Dziś smartfon jutro kamerka internetowa – tak zapowiada się Android 14

Dziś smartfon jutro kamerka internetowa - tak zapowiada się Android 14

W erze spotkań na Teamsie, Zoomie czy Google Meets posiadanie kamerki internetowej wydaje się niezbędne. Jednak czy aby na pewno? Okazuje się, że już wkrótce możemy być w stanie zamienić klasyczne webcamy na… smartfony wyposażone w system operacyjny Android 14. Na taki trop prowadzi nas Mishaal Rahman, czyli branżowy dziennikarz, który niedawno gmerał przy kodzie programu i znalazł tam tajemniczy projekt zatytułowany „DeviceAsWebcam”.

Naturalnie jest to wyczekiwana odpowiedź Google’a na liczne aplikacje, które pomagały zamieniać smartfony w pełnoprawne kamerki internetowe (np. Camo Studio). Wszystko wskazuje, że już wkrótce posiadacze Androida 14 będą mogli skorzystać ze skróconej drogi, która pomija pobieranie specjalnego programu tworzonego przez zewnętrznych deweloperów.

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Z technicznego punktu widzenia smartfon wyposażony w nową wersję systemu będzie wykrywany jako urządzenie USB wideo. Co ciekawe wciąż nie wiadomo, czy w grę wchodzi tylko i wyłącznie przewodowe połączenie, czy też Google opracuje możliwość bezprzewodowego sparowania np. komputera stacjonarnego z naszym smartfonem. O tym dowiemy się jednak dopiero w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Mishaal Rahman

Motyw