Jak zresetować głośnik Bluetooth? To prostsze niż myślisz

1 minuta czytania
Komentarze

Twój głośnik ma problem z połączeniem się z telefonem? A może napotkałeś inny problem, który można rozwiązać resetem. W tym materiale dowiesz się, jak to zrobić.

Jak zresetować głośnik Bluetooth?

Fot. StockSnap

Reset urządzenia jest polecanym rozwiązaniem rozwiązywania licznych problemów w sprzętach elektronicznych. Nie inaczej jest w przypadku głośników. Metoda ta może rozwiązać kłopoty z połączeniem z telefonem, czy parowaniem się między głośnikami. Oczywiście o sposobie resetu posiadanego urządzenia najlepiej jest przeczytać w instrukcji obsługi. Jeśli jej nie posiadamy, skorzystać można z typowej metody.

Przeczytaj też: Jaki wybrać głośnik Bluetooth — najlepsze modele dla każdego

Reset głośnika Bluetooth, ale też innych urządzeń elektronicznych często wymaga od użytkownika przytrzymania przycisku zasilania. Nie ma reguły, ile należy trzymać włącznik. Uniwersalną odpowiedzią jest, aby klawisz trzymać do momentu aż urządzenie, w tym przypadku głośnik się zresetuje. Rozpoznać to można po resecie diody stanu głośnika, czy wydaniem dźwięku przez urządzenie. Może to trwać 5-10 sekund albo nawet minutę.

Fot. Jess Bailey

Nieliczne urządzenia mają też specjalny otwór resetu. Aby z niego skorzystać, trzeba wsadzić do środka wąski przedmiot np. szpilkę do karty SIM czy spinacz biurowy i przytrzymać ukryty przycisk kilka sekund.

Motyw