Jak podłączyć głośnik Bluetooth do telewizora? Wyjaśniamy na przykładzie LG, Samsung, Philips

3 minuty czytania
Komentarze

Decydując się na głośnik Bluetooth ze średniej lub wysokiej półki cenowej, użytkownik może mieć potrzebę podłączenia go do telewizora. W jaki sposób to zrobić?

Jak podłączyć głośnik Bluetooth do telewizora? Ogólne informacje

Podłączanie bezprzewodowych urządzeń audio przebiega identycznie dla różnych sprzętów. Niezależenie czy jest to głośnik, czy słuchawki metoda jest identyczna, dlatego niektóre sposoby skupiają się na słuchawkach. Aby podłączyć głośnik do telewizora metodą bezprzewodową, należy się upewnić, że posiadany przez nas odbiornik wyposażony został w moduł Bluetooth (praktycznie większość nowych sprzętów, jak np. 65-calowych telewizorów, takie moduły już ma). Jeśli telewizor nie oferuje łączności bezprzewodowej, a posiadany głośnik wbudowany został w wejście AUX, spróbować można metody przewodowej.

Przeczytaj też: Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa lub komputera? Wyjaśniamy

Ogólny schemat podłączenia bezprzewodowych urządzeń do telewizora jest podobny. Należy wejść w ustawienia telewizora, gdzie trzeba znaleźć ustawienia dźwięku. Po otwarciu tej zakładki powinna pokazać się możliwość podłączenia urządzeń metodą bezprzewodową. W momencie szukania głośnika przez telewizor trzeba wprowadzić go w tryb parowania. Zwykle należy przytrzymać przycisk z logo Bluetooth lub klawisz do zmiany trybów pracy. Informacje na ten temat znaleźć można w instrukcji posiadanego modelu. Warto pamiętać, że połączenie bezprzewodowe wiąże się z powstaniem opóźnienia, co przeszkadzać może podczas grania lub oglądania seriali.

Jak podłączyć głośnik do telewizora LG

Producent przygotował wideo tłumaczące proces. Dostępne jest w języku angielskim, natomiast na polskiej stronie LG znaleźć można wersję z napisami w języku polskim. Jeśli twój telewizor LG nie został wyposażony w moduł Bluetooth, poniżej znajdziesz kilka propozycji oferujących połączenie bezprzewodowe.

Głośnik bezprzewodowy i telewizor Samsung

Samsung przygotował trzydziestosekundowy wideoporadnik w języku polskim. Tłumaczy on jak połączyć się ze słuchawkami bezprzewodowymi, natomiast podłączenia głośnika bezprzewodowego odbywa się identycznie. Poniżej znajdziesz kilka modeli, które oferują moduł Bluetooth.

Telewizor Philips i głośnik bezprzewodowy

Philips przez ostatnie kilka lat zmienia Smart TV w oferowanych modelach. Saphi OS wymieniany jest na Android TV. Producent niestety nie wyjaśnił, w jaki sposób z głośnikiem Bluetooth połączyć się można przy użyciu starszego systemu. Proces powinien być podobny jak we wcześniej opisywanych telewizorach.

Najnowsze telewizory oferowane z Android TV oferują prosty w użyciu interfejs graficzny. Philips nie opisał łączenia bezprzewodowych urządzeń audio, natomiast inny duży producent telewizorów nagrał stosowny poradnik. W nim zobaczyć można jak połączyć się można przez Android TV. Jeśli twój telewizor Philips nie może połączyć się z głośnikiem Bluetooth, sprawdź kompatybilne modele.

Źródło: Samsung, LG, Philips

Motyw