Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa lub komputera? Wyjaśniamy

2 minuty czytania
Komentarze

Niezależnie od klasy posiadanego głośnika bezprzewodowego warto podłączyć go do komputera. Jak to zrobić i jakiej metody użyć? Tego dowiesz się w tym materiale.

Głośnik Bluetooth — jak podłączyć do komputera?

Fot. Taken

Metody podłączenia głośnika Bluetooth do komputera uzależnione są od modelu obydwu urządzeń. Jeśli głośnik posiada złącza AUX (Jack 3,5 mm), wykorzystać można połączenie przewodowe. Największą zaletą takiej metody jest eliminacja opóźnienia, które powstaje w procesie kodowania i dekodowania podczas przesyłania bezprzewodowego. Nieliczne modele oferują wbudowaną kartę dźwiękową, przez co połączenie, ale też ładowanie odbywa się za pomocą jednego przewodu USB.

Większość laptopów i część komputerów stacjonarnych daje dostęp do technologii bezprzewodowej Bluetooth. Jeśli twój komputer nie obsługuje połączenia bezprzewodowego, można kupić zewnętrzny adapter Bluetooth.

Na początku należy upewnić się, że głośnik Bluetooth jest w trybie parowania. Zwykle należy przytrzymać przycisk z logo Bluetooth lub klawisz do zmiany trybów pracy. Informacje na ten temat znaleźć można w instrukcji posiadanego modelu. Warto pamiętać, że połączenie bezprzewodowe wiąże się z powstaniem opóźnienia, co przeszkadzać może podczas grania lub oglądania seriali.

Aby połączyć urządzenie działające na systemie operacyjnym Windows 11 z głośnikiem bezprzewodowo, należy wejść w ustawienia Bluetooth. Zrobić to można z poziomu prawej części paska lub przez wbudowaną wyszukiwarkę. Następnie należy przejść do zarządzania, gdzie połączyć się można z głośnikiem. Instrukcję dla innych wersji Windowsa znaleźć można na stronie Microsoft.

Fot. Maxim Hopman

Na komputerach z logo Apple proces jest podobny. Na Macu wejść trzeba w ustawienia systemowe, gdzie należy znaleźć Bluetooth. Tam powinno pojawić się szukane urządzenie. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Apple.

Źródło: microsoft, apple, zdjęcie główne: Majid Rangraz/Unsplash

Motyw