Idealny prezent? Zestawy LEGO do 300 zł, które ucieszą każdego

12 minut czytania
Komentarze

Niewiele jest zabawek, które cieszą zarówno dzieci, jak i zupełnie już dorosłych ludzi. Zestawy LEGO jednak jak najbardziej się do takiej grupy zaliczają, a firma zadbała oto, aby każdy znalazł odpowiednie klocki dla siebie. Najbardziej efektowne propozycje kosztują oczywiście sporo, ale nie oznacza to, że mając trochę mniejszy budżet, będziemy mieli ograniczony wybór.

Postanowiłem zatem przejrzeć obecną ofertę i wybrać dla was zestawy LEGO do 300 zł, które świetnie sprawdzą się w formie prezentu, jeśli chcecie kogoś obdarować. Bardzo ważne było dla mnie, żeby zaproponować wam możliwie najbardziej rożnorodne klocki, więc z pewnością znajdziecie tutaj coś wartego uwagi. Na wstępie wypadałoby zaznaczyć, że budżet 300 zł jest maksymalny, jeśli zatem chcecie wydać trochę mniej, to również zachęcam was do dalszego czytania!

LEGO Speed Champions – tanie zestawy, które dostarczą sporo radości

Na początek zaczynamy od czegoś stosunkowo taniego, ale nie oznacza to, że nie będziecie się przy nim dobrze bawić. Speed Champions to seria z licencjonowanymi samochodami, które może i nie są dużych rozmiarów oraz nie składają się z dużej ilości elementów, ale uwierzcie mi, że szybko staniecie się ogromnymi fanami tych samochodzików.

Osobiście kupiłem najtańszy zestaw na próbę, aby zobaczyć czy zabawa klockami nadal mnie bawi i po prostu wsiąknąłem na blisko 3 godziny, po czym zamówiłem kolejny zestaw. Obecnie mogę powiedzieć, że jestem wręcz uzależniony i sukcesywnie kompletuje całą serię. Jak przed chwilą wspominałem, właśnie prawie 3 godziny zajęło mi składanie takiego zestawu wraz z dziewczyną. Czy to dużo? Zależy, z jakiej strony na to spojrzymy. Trzeba wziąć w końcu pod uwagę, że jesteśmy ludźmi dorosłymi i nie popełniliśmy żadnych większych błędów. Jeśli zatem chcecie złożyć ów zestaw wraz z dzieckiem, to ten czas może znacznie się wydłużyć.

Samochodziki nie są duże, ale szczegółowość zestawu jak na fakt, że zawsze obracamy się w ramach około 300 elementów, jest naprawdę niezła. Na minus natomiast trzeba zaliczyć brak jakichkolwiek ruchomych części. Szkoda, że w żadnym egzemplarzu nie możemy podnieść maski, czy otworzyć drzwi. Trudno się jednak obrażać, kiedy weźmiemy pod uwagę cenę. Już za około 60 zł uda wam się kupić najtańszy zestaw z tej serii i polecam się nimi interesować do około 100 zł. Powyżej tej kwoty już możemy znaleźć ciekawsze propozycje.

LEGO Creator – bukiet kwiatów z klocków

Za ten zestaw będziecie musieli zapłacić trochę więcej, ale jest to w pełni uzasadnione. Z okolicy 300 elementów przechodzimy na ponad 750 i jest on przeznaczony już dla osób dorosłych. Takie klocki idealnie sprawdzą się do obdarowania waszej drugiej połówki i będą cieszyć nawet bardziej niż kwiaty żywe. Nie jest najważniejsze jednak to, jak się ten zestaw prezentuje, a radość ze wspólnego składania, która zdecydowanie zbliży was do siebie na te kilka godzin.

Warto jeszcze wrócić do tego, że jest on dedykowany osobom dorosłym i jak najbardziej ma to sens. Złożenie wszystkich elementów może wam zająć nawet ponad 7 godzin, co spowodowane jest skomplikowaną budową niektórych kwiatków. Ponadto nie ma raczej szans na to, że ani razu się gdzieś nie pomylicie, więc trzeba będzie się trochę nakombinować, jeśli nie jesteście weteranami składania klocków. Końcowo jednak ten proces sprawia mnóstwo frajdy, a satysfakcja po ogarnięciu tego wszystkiego jest nie do opisania. Na uwagę zasługuje również fakt, że LEGO postanowiło użyć przy tym produkcie części z innych zestawów i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je w swoich własnych projektach.

Bukiet kwiatów jest już do dorwania w okolicy 220 zł, ale jak traficie na promocję, to zapłacicie za niego nawet sporo mniej. Osobiście dałem 159 zł podczas Black Week i uważam, że nawet w regularnej sprzedaży stosunek ilości elementów do ceny jest naprawdę rewelacyjny. Jeśli wasza druga połówka lubi otrzymywać kwiaty, to z pewnością ucieszy się z takiego nietuzinkowego podejścia do tak prostego romantyzmu z waszej strony.

LEGO Technic – McLaren Senna GTR

Wracamy do samochodów, ale tym razem przyszła pora na naprawdę spory kaliber. Zestaw ten ma 830 elementów, ale mimo to jest dużo bardziej przystępny niż omawiany przed chwilą bukiet kwiatów. Odzwierciedla to również zalecany wiek, ponieważ w tym przypadku mamy już 10+.

Przez wielu klockowych maniaków Senna GTR oceniana jest jako jeden z najlepszych zestawów do 200 zł i to stwierdzenie ma sens, ponieważ jest on do dostania na licznych promocjach, często znacznie poniżej ceny sugerowanej, a przy tym ma mnóstwo elementów. Pomimo tego, że składania jest sporo, to nie mamy tutaj dużego skomplikowania i trzymając się instrukcji, bez trudu złożycie go w jeden dłuższy wieczór. Końcowy efekt z pewnością będzie niesamowity. Na plus trzeba zaliczyć ruchome elementy, jak drzwi czy silnik i widać, że osoby odpowiedzialne za zaprojektowanie Senny z klocków nie poszły na łatwiznę. Niewielki minus jednak za naklejki, które nie są idealnie dopasowane do części, na których powinny się znaleźć.

Regularnie zestaw ten powinniście dorwać za 219 zł, ale tak jak w poprzednim przypadku, nie jest trudno wyhaczyć go w promocji nawet za 170 zł. Jest on z pewnością warty swojej ceny i wszystkie te zalety czynią ten zestaw jedną z lepszych propozycji prezentowych w tej kwocie.

LEGO Architecture – Londyn i Paryż idealnie pasujące do wystroju wnętrza

Wcześniej proponowałem wam raczej trochę bardziej „zwariowane” zestawy, które nie zawsze będą pasować do stonowanego wystroju naszego mieszkania. Do każdego salonu jednak świetnie wkomponują się zestawy z serii Architecture, które w większości przekraczają nasz budżet, ale dwie propozycje są wyjątkami w tej kwestii.

Londyn oraz Paryż to miniaturowe klockowe makiety, które przedstawiają najważniejsze zabytki poszczególnych europejskich stolic i choć do mnie one nie trafiają, to jestem przekonany, że znajdą one swoich zwolenników. Jak już zostało wspomniane, wyróżniają się one swoim stonowaniem i bez przeszkód będziemy mogli je umieścić w biurze czy salonie, ale niestety jest to okupione niewielką ilością elementów. W obu przypadkach obracamy się w okolicy 500 części, których złożenie nie zajmie nam dużo czasu. Poziom skomplikowania również nie jest przesadnie wysoki. Jeśli zatem szukacie klockowego wyzwania, to tutaj go niestety nie znajdziecie.

Warto wspomnieć, że zestawy te mają sporo uniwersalnych elementów, które możemy ponownie wykorzystać przy tworzeniu innych budowli. Zestawy te nabędziecie już za 230 zł i, pomimo że stosunek ceny do zabawy, którą nam mogą dostarczyć, nie jest najlepszy, to widać na pierwszy rzut oka, że jest mnóstwo ludzi, do których taki styl przemawia.

LEGO Ideas – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Czas na propozycję, która w szczególności spodoba się miłośnikom kosmosu. LEGO zaleca ten zestaw dla osób powyżej 16 roku życia, ponieważ tak jak w przypadku bukietu kwiatów poziom skomplikowania przy składaniu jest dość wysoki i łatwo jest się pomylić. Zanim przejdziemy do trochę bardziej technicznych aspektów, warto pochylić się nad walorami edukacyjnymi. Rewelacyjnym pomysłem było dodanie do zestawu broszury, która nie tylko wyjaśni jak składać zestaw i poprowadzi nas w tym procesie krok po kroku, ale także znajdziemy tam mnóstwo informacji o podboju kosmosu przez ludzkość.

Składa się on z 864 elementów, a duża część z nich jest unikatowa i nie da się ich spotkać w żadnych innych produktach. Jeśli zatem budujecie sukcesywnie swoją własną klockową kolekcję, to wybierzecie z tego zestawu części, które posłużą wam przy zupełnie innych budowlach. Sporo jest tutaj również drobnych smaczków i ruchomych mechanizmów, które urealniają ten model i z pewnością rozbudzą wyobraźnię fanów kosmicznych podróży.

Niestety w tym przypadku zbliżamy się już do górnej granicy naszego budżetu. Za ten zestaw przyjdzie wam zapłacić blisko 280 zł i na obecną chwilę nie znalazłem go taniej. Jestem jednak pewny, że pomimo tego, iż nie ma tu wielu elementów, to jego złożenie zajmie wam wiele godzin i będzie to dobrze spędzony czas.

LEGO Creator Expert – Żyrafa z gry Horizon Forbidden West

Prawie na koniec coś dla fanów gry Horizon Forbidden West od Sony, która jest świetną produkcją z nietuzinkowym światem i z pewnością znalazła ogromną rzeszę fanów. Zestaw ten jest z pewnością bardzo unikatowy z uwagi na fakt, że LEGO stosunkowo rzadko sympatyzuje z markami growymi i zdecydowanie częściej spotkamy produkty oparte o licencje filmowe.

Przy tym zestawie musimy się na chwilę zatrzymać i muszę wtrącić pewną dygresję. Miałem okazję widzieć na żywo zarówno edycję kolekcjonerską tej gry, a także właśnie proponowany teraz przeze mnie zestaw z klocków. W niej znajdziemy figurkę, która w mojej opinii jest dużo bardziej tandetna i zdecydowanie mniej imponująca niż ta klockowa żyrafa. Jeśli zestawimy sobie to z ceną i tendencją do drożenia nietuzinkowych zestawów LEGO, to okazuje się, że według mnie zamiast kolekcjonerki od Sony, zdecydowanie lepiej jest kupić żyrafę z klocków, która dostarczy dużo więcej zabawy i będzie lepiej prezentować się na naszej półce.

Znajdziemy tutaj 1222 elementy i jego składanie zalecane jest dla osób dorosłych. Mamy zatem do czynienia z naprawdę skomplikowanym zestawem, który składa się z pokaźnej liczby części. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że komuś złożenie tego wszystkiego zajęło trochę ponad 4 godziny, ale jeśli nie jesteście z taką zabawą zaznajomieni, to spędzicie przy tym zdecydowanie więcej czasu. Jednocześnie jest to najdroższy produkt w tym zestawieniu. Sugerowana cena detaliczna wynosi ponad 300 zł, ale biorąc pod uwagę liczbę klocków, to trudno jest nie mówić o niezłym stosunku ceny do jakości.

LEGO Star Wars – Statek kosmiczny Bobby Fetta

Na wstępie muszę się wam do czegoś przyznać – raczej nie przepadam za Gwiezdnymi Wojnami i zestawy LEGO na podstawie tej marki są mi zupełnie nieznane. Zasięgnąłem jednak informacji i wśród ogromnej ilości licencjonowanych produktów, postanowiłem postawić na coś, czym mogą pobawić się zarówno młodsi, jak i starsi. Będzie to statek kosmiczny Bobby Fetta, który już na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę nieźle, a ponadto jest bardzo dobrze wyceniony.

Znajdziemy tu 593 elementy, które sprawiają, że składanie tego zestawu nie powinno być zabawą na chwilę i z pewnością dzieci będą miały podczas tego mnóstwo frajdy. Ważnym aspektem są ruchome części jak np. obrotowe skrzydła statku, ale także aż dwie minifigurki LEGO. Poziom skomplikowania nie jest zbyt przesadzony i zestaw ten dedykowany jest raczej nowicjuszom składania.

Za produkt ten przyjdzie nam zapłacić okolice 170 zł i myślę, że jest to końcowo dobrze wyceniony zestaw. Elementów jest dużo, jest on bardzo uniwersalny w kontekście grupy docelowej, a jego cena jak już wyżej wspominałem, nie przeraża. Dla fanów tego uniwersum będzie to rewelacyjny prezent do 200 zł.

Klocki LEGO sprawdzą się w roli prezentu dla każdego!

Mam ogromną nadzieję, że zaproponowane przeze mnie zestawy LEGO są na tyle różnorodne, że sprawdzą się jako prezent dla członków rodziny, jak i przyjaciół. Już jakiś czas temu zdałem sobie sprawę z faktu, że na składanie klocków nigdy nie jest za późno i swój pierwszy zestaw kupowałem z dużą dozą niepewności, a teraz mocno liczę na to, że na święta zostanę obdarowany kolejnymi ciekawymi klockami. Z tego się po prostu nie wyrasta i są one na pewien sposób magiczne, ponieważ każdy podczas zabawy odnajdzie w sobie raz jeszcze dziecięcą radość.

Nie jest to kawałek kolejnego plastiku, który po czasie zostaje rzucony w kąt i lata później nie wiemy, co z tym zrobić. Zestawy LEGO to zabawka na wieczność, która przy każdym kolejnym podejściu bawi tak samo, jak za pierwszym razem. Jestem przekonany, że w tym świątecznym czasie LEGO dostarczy wiele radości nie tylko wam, ale także waszym bliskim i zabawka ta zbliży was do siebie, jak nigdy wcześniej.

Motyw