Oppo dobija minijacka. Słuchawki bezprzewodowe zaoferują tę samą jakość co „po kablu”

2 minuty czytania
Komentarze

Głośne, smartfonowe eventy często służą do prezentacji niszowych, ale nawet bardziej interesujących sprzętów i technologii. Podczas Oppo Inno Day oczekujący na składane smartfony producenta, mieli okazję zobaczyć inne, zaskakujące premiery.

Oppo MariSilicon Y — zaawansonway chip do przetwarzania dźwięku

Osoby bacznie śledzące rynek bezprzewodowego audio z pewnością najbardziej zainteresował układ Bluetooth. Producent na swoim koncie ma już jednostkę do przetwarzania neuronowego o nazwie MariSilicon X. Najnowszy SoC (system on chip) jako jeden z pierwszych układów wykorzystuje zaawansowaną technologię N6RF, która charakteryzuje się 50% wzrostem przepustowości Bluetooth w porównaniu z obecnymi chipami Bluetooth.

Według producenta układ jest w stanie przesyłać bezstratny 24-bitowy/192kHz dźwięk. Imponuje także moc obliczeniowa. MariSilicon Y oferuje 590 GOPS, co oznacza miliardy operacji na sekundę.

OHealth H1 zadba o twoje zdrowie

Poza chipem producent zaprezentował także dwie nowości. Pierwszym jest małe, ważące 95 gramów urządzenie do monitoringu stanu zdrowia. OHealth H1 włączy się po wzięciu do ręki, zmierzy saturację krwi, tętno i temperaturę ciała. Wykona także pomiar EKG, który może wykryć potencjalne zagrożenie takie jak arytmia lub migotanie przedsionków.

Urządzenie za pomocą czujników zrobi także odsłuch płuc i serca. Przydatną funkcją może być monitoring snu. Analiza wykonywana jest w odległości nawet 20 cm od poduszki. Urządzenie zarejestruje chrapanie, a metoda pomiaru jest wygodniejsza niż spanie ze smartwatchem.

Okulary do AR, Oppo Air Glass 2

Producent zademonstrował także możliwości nowych okularów AR. Oppo nie używa określenia rzeczywistość rozszerzona, a rzeczywistość wspomagana. Sprzęt umożliwić ma wykonywanie połączeń, tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym, wyświetlać ma nawigację, czy konwertować głos na tekst.

Urządzenie wyglądem przypomina zwyczajne okulary. Ari Glass 2 są też całkiem lekkie, ważą jedynie 38 gramów. Za wyświetlanie treści dbać mają opracowanie przez producenta soczewki faliste dyfrakcyjne SRG.

Producent nie potwierdził dat sprzedaży żadnego z zaprezentowanych urządzeń, natomiast spodziewać się można, że chip MariSilicon Y trafi na wyposażenie topowych słuchawek Oppo.

Źródło: oppo, fot. GettyImages/asadykov

Motyw