Android 13 na kolejnych smartfonach. Tym razem padło na modele Sony

2 minuty czytania
Komentarze

Dobre wieści dla osób, które korzystają z nowszych smartfonów firmy Sony. Aż trzy modele z linii Xperia otrzymały właśnie aktualizację do systemu Android 13. Taka łatka nie tylko powiększy wachlarz ich możliwości, ale również zwiększy bezpieczeństwo wszystkich danych, jakie trzymamy na naszych telefonach.

Jakie smartfony Sony otrzymały teraz Android 13?

Bez wielkich ogródek, Sony pochwaliło się trzema modelami smartfonów, które powinny teraz otrzymać aktualizację do systemu Android 13. Mowa konkretnie o Xperia 1-III (czerwiec 2021), Xperia 5-III (październik 2021) oraz Xperia PRO-I (grudzień 2021). Ten ostatni to szczególny rodzynek, wykorzystujący zaawansowane technologie fotograficzne, znane wcześniej tylko z aparatów linii Sony Alpha.

Jakie zmiany wprowadza system Android 13?

Każda aktualizacja cieszy, a ta szczególnie. Android 13 wprowadza ważne zmiany w kontekście bezpieczeństwa, takie jak automatyczne usuwanie danych ze schowka oraz, przy instalacji nowych aplikacji, brak domyślnej zgody na wyświetlanie powiadomień.

Z nowych funkcji ucieszą się też osoby, które zwykle korzystają ze smartfonu i tabletu. Android 13 pozwoli również na proste kopiuj-wklej linków, tekstów i zdjęć między urządzeniami w ekosystemie, tak jak od lat dzieje się u jabłkowej konkurencji.

Sony Xperia 5 III Android 13
Sony Xperia 5-III to jeden ze smartfonów, które otrzymają Android 13

Co ważne, nowy system Google to również zmiany w kwestii dźwięku. Smartfony będą teraz wspierały dźwięk przestrzenny, o ile posiadamy odpowiednie słuchawki. Zadebiutuje również Bluetooth Low Energy, czyli nowy standard dźwiękowy dla podłączanych urządzeń Bluetooth, o ile wszystkie moduły będą z nim kompatybilne.

Jak sami widzicie, całkiem nieźle jest być posiadaczem smartfonów Sony. O ile przyzwyczaicie się do nieustannie ciepłych rączek, bo te modele mają niecodzienną tendencję do przegrzewania się. Oferują jednak tak szerokie możliwości, szczególnie w kontekście fotografii, że i na to czasem warto przymknąć oko.

Motyw