Tinder

Czy Tinder jest darmowy? Czy warto z niego korzystać?

9 minut czytania
Komentarze

Jeśli szukasz miłości lub po prostu lubisz poznawać nowych ludzi i chodzić na randki, to z pewnością słyszałeś o aplikacji, jaką jest Tinder. Może Cię również zastanawiać czy Tinder jest darmowy? W tym artykule odpowiemy na to pytanie oraz opowiemy nieco o możliwościach różnych jego wersji. Jeśli jednak nigdy się nie spotkałeś się tą aplikacją, lektura tego tekstu wyjaśni Ci, czym jest Tinder.

Jeśli poszukujesz miłości w internecie, prawdopodobnie zastanawiasz się, które portale randkowe są najlepsze oraz najskuteczniejsze? Czy jest darmowy, a jeśli nie, to czy jego bezpłatna wersja również jest skuteczna? Wszystko to może pomóc Ci znaleźć miłość w internecie, co czasem wydaje się arcytrudnym zadaniem.

Co się robi na Tinderze?

Tinder jest aplikacją randkową dostępną zarówno na urządzenia mobilne takie, jak smartfony oraz tablety, a także na komputery za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jak nazwa kategorii wskazuje, Tinder jest aplikacją stworzoną do poznawania nowych ludzi, oraz umawiania się za jej pośrednictwem na randki. Czy Tinder jest darmowy? Pobranie aplikacji ze Sklepu Play czy Apple Store oraz korzystanie z niego z przeglądarki nie generuje kosztów, oczywiście poza zużyciem danych komórkowych.

Jak się z kimś poznać za pomocą Tindera? Na początku trzeba się zarejestrować i podać podstawowe informacje o sobie oraz co najmniej dwa zdjęcia. Następnie przejrzeć listę dostępnych osób i spośród nich wybrać jedną osobę i „dać jej lajka”, czyli przesunąć zdjęcie w prawo lub kliknąć serduszko albo wykonać czynność odwrotną, jeśli chcesz uniknąć sparowania z daną osobą. Gdy zarówno Ty, jak i druga osoba dacie sobie nawzajem polubienie to otrzymacie Matcha, to znaczy możliwość wymieniania się ze sobą wiadomościami na Tinderze.

Dla kogo jest Tinder?

Tinder dość często był określany mianem aplikacji służącej do zawierania krótkotrwałych znajomości, a nie do poszukiwania osób do stałego związku. Jednak nie jest to do końca prawda. Nieważne, czy Tinder jest darmowy, czy też użytkowany jest w wersji płatnej, każdy ma do niego dostęp.

Użytkownicy wykorzystują aplikację do różnych celów, co oznacza, że prawdopodobnie znajdą się również takie osoby, które poszukują stałego związku. Nie brakuje par, którym przytrafiła się „miłość od pierwszego lajka” i tworzą szczęśliwy związek czy nawet małżeństwo.

Najczęściej z Tindera korzystają osoby w wieku od 18 do 24 lat, które zamieszkują duże lub średnie miasta. Najczęściej są to użytkownicy, którzy nie boją się zmian i uwielbiają wyzwania.

Jeśli zastanawiasz się, czy Tinder jest darmowy, to warto podkreślić, że w bezpłatnej wersji ma on ograniczoną wersję polubień. Co ciekawe, w 2018 roku aplikacja miała aż 20 miliardów par. Jak to możliwe? Tinder pozwala na dobieranie się w pary z różnymi osobami. Jednak nawet jeśli ktoś ma kilkadziesiąt par, to do prawdziwej znajomości bardzo często wiedzie długa droga.

Jak znaleźć osoby na Tinderze?

Niezależnie od tego, czy Tinder jest darmowy, czy też używasz jego płatnej wersji, masz możliwość skorzystania z filtrów. Przede wszystkim na ich podstawie możesz określić na Tinderze swój wiek, płeć oraz preferencje, a także lokalizację oraz odległość od Ciebie. Określisz te parametry także wśród osób, których Ty poszukujesz. Na ich podstawie zostaną Ci wyświetlone osoby, które możesz polajkować lub odrzucić.

Dodatkowo przy wyświetlanych profilach masz możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o danej osobie, dzięki rozwinięciu informacji. Gdy to zrobisz, możesz zobaczyć większą ilość zdjęć, jakie użytkownik dodał do swojego profilu, a także przeczytać opis, jaki wstawił oraz jakie ma zainteresowania, a nawet poznać jego ulubioną piosenkę.

Jak znaleźć parę na Tinderze?

Parę na Tinderze możesz znaleźć, przeglądając proponowane osoby. Gdy wyświetli Ci się zdjęcie, znajdziesz wyświetlone pod nim podstawowe informacje takie jak imię, wiek oraz parę tagów. Następnie możesz rozwinąć, żeby się dowiedzieć więcej o tej osobie. Gdy przesuniesz zdjęcie w prawą stronę, dając lajka, a ta druga osoba również wykonała ten sam ruch z Twoim zdjęciem, to dostaniecie matcha, to znaczy zostaniecie sparowani.

Bez względu na to, czy Tinder jest darmowy, czy też zdecydowałeś się na wersję premium aplikacji, znajdowanie pary działa w identyczny sposób. Przesuwając w prawo, zostawiasz lajka, a przesuwając w lewo, odrzucasz propozycję danego profilu.

Czy jest darmowy sposób na zwiększenie liczby Matchy?

Aby znaleźć parę na Tinderze, należy mieć z nią matcha. Czy jest darmowy sposób na zdobycie matcha? Za zdobycie nie musisz nic płacić, tak samo, jak za wysłanie wiadomości po sparowaniu. Jak zdobyć matcha? Przede wszystkim warto zadbać o swój profil. Jeśli umieścisz swoje korzystne zdjęcie oraz dodasz nieszablonowy, zachęcający opis, zwiększasz prawdopodobieństwo na to, że ktoś polubi Twój profil.

Pozytywny wpływ ma również Twoja aktywność, ponieważ w dużym stopniu oddziałuje to na algorytmy, którymi posługuje się Tinder. Sama aplikacja szczyci się tym, że nie wyświetla profili nieaktywnych użytkowników, więc jeśli regularnie jej używasz, zwiększasz swoje szanse.

Jak pisać na Tinderze?

Gdy już otrzymasz matcha, zyskujesz możliwość wymieniania się wiadomościami z tą osobą. Nie ma znaczenia, czy Tinder jest darmowy, czy nie. Czat możesz prowadzić w swobodny sposób. Gdzie znajdziesz wiadomości? Skrzynka znajduje się na dole aplikacji, jako druga ikona od prawej. Przedstawia ona dymek czatu. Po kliknięciu zobaczysz listę swoich matchy oraz wiadomości, które wysłałeś/wysłałaś oraz otrzymałeś/otrzymałaś.

Aby napisać wiadomość, wystarczy, że klikniesz profil osoby, z którą masz matcha oraz wpiszesz odpowiednią treść. Na początku możesz jednak otrzymać powiadomienie związane z bezpieczeństwem korzystania z Tindera. Po kliknięciu “Zgadzam się” możesz zacząć wymieniać się wiadomościami.

Jednak to, jak pisać na Tinderze od strony technicznej to bułka z masłem w porównaniu do strony praktycznej, To co napisać już zależy od Ciebie oraz od Twojego rozmówcy. Nie ma jednej metody, która pozwoli Ci podbić serce każdej osoby, z którą masz matcha.

Podczas poszukiwań nowych, ciekawych znajomości warto pamiętać, że nie z każdą osobą nadaje się na tych samych falach, a Tinder poprzez wymianę wiadomości pozwala to zweryfikować wcześniej. Warto też zachować czujność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa w internecie. Ponieważ mimo wszelkich starań, które Tinder czyni, w celu zwiększenia bezpieczeństwa nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności, kto się znajduje po drugiej stronie ekranu.

Czy Tinder jest darmowy?

Tinder jest darmową aplikacją, jednak zawiera on pewne ograniczenia, które można znieść za pomocą wykupienia odpowiedniej subskrypcji. Tinder występuje w czterech planach.

 1. Tinder
 2. Tinder Plus
 3. Tinder Gold
 4. Tinder Platinum
czy_tinder_jest_darmowy

Czym różnią się od siebie poszczególne plany? Na stronie znajduje się plansza porównująca ze sobą poszczególne pakiety, która zawiera po kolei:

 1. Możliwość matchowania, wymieniania się wiadomościami oraz poznania innych użytkowników.
 2. Nielimitowane dawanie polubień profilom.
 3. Nielimitowana szansa cofnięcia polubienia lub odrzucenia danego profilu.
 4. Paszport Tindera, polegający na wybraniu sobie dowolnej lokalizacji.
 5. Ukrycie reklam.
 6. Możliwość dania pięciu super polubień w tygodniu.
 7. Jeden darmowy Boost w tygodniu, czyli zwiększenie się widoczności Twojego profilu na pół godziny.
 8. Zyskanie możliwości zobaczenia, kto polubił Twoje konto.
 9. Widoczność nowych osób każdego dnia.
 10. Możliwość wysyłania wiadomości bez wcześniejszego zmatchowania.
 11. Priorytetyzowanie polubienia.
 12. Możliwość podglądnięcia lajków, które dałeś/dałaś w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Dodatkowo wykupując, któryś z płatnych pakietów zyskujesz możliwość ukrycia danych takich, jak Twój wiek oraz lokalizacja.

Tinder – czy jest darmowy?

To, czy Tinder jest darmowy, w dużej mierze zależy od Ciebie. Ponieważ w podstawowej wersji nie zapłacisz nic za korzystanie z tej aplikacji (nie licząc kosztów transmisji danych komórkowych, czy opłat za Wi-Fi).

Czy Tinder jest darmowy? Ile kosztuje? Poniżej znajdziesz cennik, który jest dostępny na oficjalnej stronie platformy:

 1. Tinder w wersji podstawowej – za darmo.
 2. Tinder Plus
  1. 72,99 zł/ miesiąc
  2. 49,33 zł / miesiąc w planie półrocznym (płatne od razu 147,99 zł)
  3. 24,58 zł / miesiąc w planie rocznym (płatne od razu 294,99 zł)
 3. Tinder Gold
  1. 122,99 zł/ miesiąc
  2. 60,83 zł / miesiąc w planie półrocznym (płatne od razu 364,99 zł)
  3. 40,83 zł / miesiąc w planie rocznym (płatne od razu 489,99 zł)
 4. Tinder Platinum
  1. 147,99 zł / miesiąc
  2. 98,99 zł / miesiąc w planie półrocznym (płatne od razu 294,99 zł)
  3. 49,17 zł / miesiąc w planie rocznym (płatne od razu 589 zł)

Czy warto wykupić subskrypcję na Tinderze?

Bez względu na to, czy Tinder jest darmowy, czy nie, pozwala Ci znaleźć parę, jednak subskrypcje mogą w znacznej mierze ułatwić Ci zdobycie matcha, czy napisanie do osoby, która nie polubiła Twojego profilu. Przed zakupem warto się zastanowić, jak długo planujesz korzystać z Tindera, ponieważ pakiety bardziej opłaca się wykupić w subskrypcji półrocznej oraz rocznej. Jednak, jaka to jest oszczędność, gdy się z niej nie będzie korzystać?

Czy warto korzystać z Tindera?

Wiesz już, czy Tinder jest darmowy. Ale czy warto z niego korzystać? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Użytkownicy, którzy dzięki aplikacji znaleźli dokładnie to, czego szukali, często polecają ją również innym osobom. Natomiast Ci, którzy nie byli zachwyceni sposobem działania Tindera, raczej będą go odradzać.

Aplikacja randkowa działa aż w 190 krajach i ponad 40 językach, można zatem uznać, że zalicza się do bardzo popularnych serwisów. Warto więc wypróbować Tindera i przekonać się, czy kilka wymienionych wiadomości może przerodzić się w dłuższą znajomość.

Czy Tinder jest darmowy? Podsumowanie

To, czy Tinder jest darmowy w dużej mierze, zależy od Ciebie oraz od Twoich potrzeb. Możesz cieszyć się z użytkowania Tindera w jego wersji podstawowej i to, czy jest darmowy, czy nie, umożliwia znalezienie pary. Jednak korzystając z płatnych wersji Tindera, zyskujesz więcej możliwości takich jak między innymi cofnięcie polubienia oraz możliwość skorzystania z Paszportu Tindera, czyli możliwości wybrania lokalizacji, w której chcesz się wyświetlać. A także wiele innych. Wybranie podstawowej wersji pozwoli Ci znaleźć matcha, ale to, czy jest darmowy pakiet może, wpłynąć na Twoją widoczność, a ostatecznie na szybsze znalezienie ciekawej dla Ciebie osoby.

Motyw