Apple iPhone 14 tajemniczy otwór

Tajemnicza kropka z tyłu iPhone’a. Mało który posiadacz smartfona Apple wie, do czego służy

2 minuty czytania
Komentarze

Wodoszczelność w topowych smartfonach to niezbędna funkcja. Dlaczego więc urządzenia Apple posiadają dodatkowy otwór w tylnej części obudowy? Odpowiedź jest prostsza, niż ci się wydaje.

iPhone i jego zagadkowa kropka

Funkcje iPhone’a takie jak ratujący życie Emergency SOS mogą zaskoczyć, natomiast nawet obudowa telefonu kryje ciekawostki. Smartfony z nadgryzionym jabłkiem już od modelu X zaprezentowanego pięć lat temu na wysepce aparatów posiadają mały otwór. Użytkownicy mogli więc go obserwować od lat, natomiast nie każdy znał rolę tego ubytku w obudowie.

iPhone X

Enigmatyczna dziura kryje nic innego jak mikrofon używany do nagrywania filmów czy redukcji hałasów podczas rejestracji dźwięku w połączeniach głosowych. Jest to mały, więc łatwy do przeoczenia element, który jest niezbędny w konstrukcji smartfonów, nie tylko tych od Apple.

Co więcej, w obudowie iPhone’ów umieszczono jeszcze dwa mikrofony. Pierwszy z nich znajduje się obok portu do ładowania na dolnej krawędzi urządzenia. Drugi zaś znajdziemy w maskownicy nad ekranem. Te służą do przechwytywania głosu w trakcie zwykłych rozmów, ale też tych wykorzystujących kamerkę. Niezbędne są także do korzystania z dyktafonu. Trzy mikrofony w obudowie dbają, aby każdy dźwięk przechwycony był w jak najlepszej jakości.

iPhone 14 Pro

Lokalizacja i konfiguracja mikrofonów w każdym smartfonie Apple od modelu X jest praktycznie taka sama. Tę ciekawostkę warto zapamiętać, bo kiedy telefon zacznie gorzej zbierać dźwięk, prawdopodobnie wskazane wyżej miejsca będą zabrudzone lub zamoczone. Wtedy, zamiast udać się do serwisu na naprawę gwarancyjną, smartfona wystarczy wyczyścić lub osuszyć. A jeśli nie wiesz który model czternastki wybrać, koniecznie sprawdź nasze porównanie.

Źródło: howtoisolve

Motyw