sztuczna inteligencja apple siri

Apple szykuje zmiany w Siri. Wirtualną asystentkę będziemy aktywować w inny sposób

2 minuty czytania
Komentarze

Komenda Hey Siri jest nieodłącznie związana ze sprzętami Apple. Wypowiadając tę frazę, użytkownicy mogą wywołać wirtualną asystentkę głosową, a następnie używając kolejnych komunikatów sterować urządzeniami. Wygląda jednak na to, że firma z nadgryzionym jabłkiem chce zmienić sposób wywoływania asystentki.

Komenda wywołująca Siri może być prostsza

Apple zamierza uprościć wywoływanie swojej wirtualnej asystentki. Tak przynajmniej twierdzi w swoim cotygodniowym newsletterze Mark Gurman, który zajmuje się nowinkami od firmy z nadgryzionym jabłkiem. Komenda Hey Siri ma być skrócona do Siri.

Podobno Apple pracowało nad tą zmianą od kilku miesięcy. Ma ona zostać wdrożona w 2023 lub 2024 roku. Firma wciąż ma testować skróconą komendę i upewniać się, czy wirtualna asystentka zrozumie komunikat wybudzający ją niezależnie od akcentu i dialektu.

Jeśli Apple finalnie wprowadzi zmianę, o której pisze Mark Gurman, firma dogoniłaby w ten sposób Amazona. Żeby uruchomić Alexę, wystarczy powiedzieć Alexa. Apple wyprzedziłoby również Google. Żeby wybudzić asystenta głosowego od firmy z Mountain View, trzeba powiedzieć OK, Google.

Siri po polsku to nadal więcej pytań niż odpowiedzi

siri
fot. Omid Armin/Unsplash

Od kilku lat pojawiają się plotki i domysły na temat tego, kiedy wirtualna asystentka głosowa Apple zacznie komunikować się z użytkownikami po polsku. Wydawało się, że Siri zacznie obsługiwać język polski w 2015 roku, potem w 2016, a następnie w 2020. Na razie polscy użytkownicy sprzętu Apple wciąż nie doczekali się, by asystentka głosowa od firmy z nadgryzionym jabłkiem komunikowała się z nimi w ich rodzimym języku.

Czytaj także: Apple dało, Apple zabrało. Usuwanie pewnych funkcji wbrew pozorom ma swoje zalety

Jeśli ciekawi was, jakie są szanse na to, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie i co świadczy o tym, że Siri w polskiej wersji w przyszłości jednak się pojawi, odsyłamy do podlinkowanego tekstu.

źródło: 9to5mac, zdjęcie główne: Miguel Tomas/Unsplash

Motyw