kobieta stojąca w kuchni wrzucająca kostki lodu do robota monsieur cuisine
LINKI AFILIACYJNE

Który Lidlomix jest najlepszy? Podpowiadamy, co wybrać

5 minut czytania
Komentarze

Roboty kuchenne Lidlomix cieszą się w Polsce niemałym zainteresowaniem. Na rynku występuje jednak kilka wersji tych urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą możliwościami oraz cenami. Wyjaśniamy, na co dokładnie pozwalają poszczególne modele, ile trzeba za nie zapłacić i gdzie najłatwiej je kupić.

Lidlomix – co to jest?

lidlomix
Monsieur Cuisine Connect.

Od jakiegoś czasu popularnym wyposażeniem kuchni są wielofunkcyjne roboty kuchenne. Najbardziej znanym sprzętem tego typu jest Thermomix – urządzenie o niemałych możliwościach, ale również bardzo wysokiej cenie. Za Thermomixa trzeba zapłacić w Polsce ponad 5000 zł.

Thermomix doczekał się tańszych alternatyw. Wśród nich są roboty kuchenne Monsieur Cuisine od firmy Silvercrest. Powszechnie każdy z robotów Monsieur Cuisine jest określany jako Lidlomix, co ma swoje wytłumaczenie. Po pierwsze, oryginalna nazwa jest dosyć długa i niełatwa do wymówienia, po drugie, urządzenia te są dostępne głównie w Lidlu.

Na stronie Monsieur Cuisine można znaleźć informacje o czterech modelach Lidlomixa:

  • Monsieur Cuisine Smart
  • Monsieur Cuisine Connect
  • Monsieur Cuisine Edition Plus
  • Monsieur Cuisine 1.0
  • Monsieur Cuisine Mini

Ta ostatnia wersja jest przewidziana dla dzieci i nie będziemy się nią szczegółowo zajmować, podobnie jak wariantem 1.0 od dawna niewidzianym w Polsce. Przyjrzymy się natomiast bliżej pozostałym trzem modelom.

Lidlomix występuje w kilku wersjach. Czym się różnią?

lidlomix
Monsieur Cuisine Smart.

Model Smart to najbardziej zaawansowany robot kuchenny spośród całej trójki. Ma moc 1050 W, dzbanek blendera ze stali nierdzewnej o pojemności 4,5 l (objętość do gotowania max 3 l), WiFi i duży, dotykowy wyświetlacz. Urządzenie obsługuje sterowanie głosowe oraz gotowanie z instrukcjami wideo, czym wyróżnia się w porównaniu do pozostałych modeli.

Monsieur Cuisine Connect ma nieco mniejszą moc (1000 W), mniejszy ekran (7″, a nie 8″), nie obsługuje sterowania głosowego i instrukcji wideo, posiada też mniej funkcji związanych z gotowaniem. Monsieur Cuisine Edition Plus to starszy model, wyróżnia się mniejszym rozmiarem oraz ekranem, który nie jest dotykowy. Ma też mniej funkcji od dwóch wcześniej wymienionych modeli. Waga znajduje się z boku urządzenia, podczas gdy urządzenia Smart i Connect ważą potrawy już w garnku.

Dla lepszego zobrazowania różnic pomiędzy poszczególnymi urządzeniami Monsieur Cuisine przygotowaliśmy tabelę, w której skupiliśmy się wyłącznie na tych elementach specyfikacji robotów, które są różne.

Element specyfikacjiSmartConnectEdition Plus
Funkcja gotowania1050 W1000 W1000 W
Mieszanie1000 W800 W800 W
Szybkośćok. 125 – 5500 obr./minok. 120 – 5200 obr./minok. 120 – 5200 obr./min
Ekran8″, dotykowy7″, dotykowyLCD
Pojemność4,5 l (3 l)4,5 l (3 l)3 l (2,2 l)
Ważeniewaga w garnkuwaga w garnkuskala na jednostce
WiFitaktaknie
Timer99 min99 min90 min
CookingPilottaktaknie
Instrukcje wideotaknienie
Sterowanie głosowetaknienie
Regulacja wielkości porcjitaknienie
Przepisy w urządzeniutaknienie
Zainstalowane przepisytaktaknie
Gotowanie jajtaknienie
Sous-Videtaknienie
Wolne gotowanietaknienie
Fermentowanietaknienie
Płukanietaknienie
Miksuj na pureetaknienie
Smoothietaknienie
Gotowanie ryżutaknienie
Podgrzewanie wodytaknienie
Książka kucharska w tw. oprawienienietak

Wszystkie trzy modele mają 10-stopniową regulację prędkości, funkcję ważenia TARA, aplikację z przepisami, umożliwiają ustawienie temperatury z 37 do 130 stopni Celsjusza i tworzenie własnych przepisów. Każdy wymieniony model posiada też funkcje: turbo, obroty w lewo i prawo, ugniatanie, gotowanie wg. własnych ustawień, przypiekanie oraz gotowanie na parze.

Lidlomix – gdzie jest dostępny?

lidlomix
Monsieur Cuisine Edition Plus.

Już sama nazwa Lidlomix zdradza, że o tego robota kuchennego najłatwiej w Lidlu. Co jakiś czas urządzenia trafiają do sklepów stacjonarnych, jednak praktycznie przez cały czas można je również zamawiać przez internet.

Model Smart to bardziej zaawansowane urządzenie, więc jest droższe. Co z modelem Edition Plus? To starszy model, który jest wyceniany na ok. 1000 zł. Obecnie nie da się go jednak zamówić przez stronę Lidla ani w popularnych sklepach z elektroniką/AGD. Trzeba więc zdecydować się na któryś z nowszych modeli lub regularnie zaglądać na platformy sprzedażowe w celu znalezienia np. używanego modelu Edition Plus.

Lidlomix – opinie o robocie kuchennym

Lidlomix to sprzęt, który zbiera głównie pozytywne opinie. Najczęściej oceniany jest model Monsieur Cuisine Smart. Zebrał on w sklepie Lilda 153 ocen od użytkowników z Polski, Niemiec oraz Holandii – ich średnia to 4,8/5. 99% klientów poleciło wspomniane urządzenie. Wśród wymienianych zalet Lidlomixa są przepisy, oszczędność czasu przy gotowaniu i dobra jakość wykonania. Dla niektórych wadą były takie cechy sprzętu jak jego wielkość, byli też użytkownicy, którzy spodziewali się większej liczby funkcji.

Oczywiście do opinii o produktach znalezionych w sieci trzeba mieć pewien dystans. Lidl zapewnia jednak, że oceny produktów wystawiają osoby, które rzeczywiście kupiły sprzęt. Dokonanie oceny jest możliwe po kliknięciu specjalnego linku, który klient otrzymuje po ok. dwóch tygodniach od wysłania zamówienia.

Lidlomix. Pytania i odpowiedzi