Chomikuj.pl skasuje stare pliki

Chomikuj.pl skasuje stare pliki użytkowników. Także te legalne

2 minuty czytania
Komentarze

Serwis Chomikuj.pl od lat kreuje się na zwykły dysk sieciowy, w którym udostępnianie plików innym to tylko jedna z funkcji. Zwykle właśnie taką retorykę stosuje, kiedy różne instytucje oskarżają go o bycie serwisem dla internetowego piractwa. Nie brakuje przy tym osób, które… wykorzystują ten stan rzeczy. I to właśnie one najmocniej odczują działanie serwisu.

Chomikuj.pl skasuje stare pliki

Chomikuj.pl skasuje stare pliki
Chomikuj.pl zachowuje się teraz podobnie.

Dyski w sieci mają mocno ograniczoną pojemność, a za większą przestrzeń trzeba dość słono płacić. Z tego też powodu nie brakuje osób, które wykorzystują Chomikuj.pl zgodnie z… retoryką serwisu. To znaczy, jest on dla nich darmową, nielimitowaną chmurą, w której trzymają wszystkie swoje pliki i z nikim się nimi nie dzielą. I trzeba przyznać, że pod tym względem jest to naprawdę wygodne rozwiązanie. Problem w tym, że takie działania zostaną wkrótce mocno ukrócone. Wszystko dlatego, że Chomikuj.pl skasuje stare pliki. Tak przynajmniej wynika z wiadomości wysłanej do niektórych użytkowników:

Drogi Chomiku! 

W życiu każdego z nas raz na jakiś czas przychodzi pora na porządki. Tym razem pojawią się one w naszym serwisie, ponieważ nieustannie chcemy podnosić jakość korzystania z niego. Niebawem usuniemy z serwisu stare, nieużywane pliki, aby zoptymalizować miejsce na naszych serwerach i udostępnić je na nowe treści. W związku z tym usuniemy również niektóre pliki z Twojego konta. W trosce o Twój komfort stworzyliśmy specjalny folder, do którego przenieśliśmy pliki przeznaczone do usunięcia. Znajduje się on na Twoim koncie, w zakładce „Foldery”. Pliki możesz dokładnie przejrzeć i zdecydować, czy wciąż ich potrzebujesz. Jeśli tak — ściągnij je na dysk Twojego komputera. Jeśli jednak nie będą Ci już potrzebne, nie musisz robić nic. Zostaną one usunięte automatycznie za 30 dni wraz z ich wszystkimi kopiami. 

Zobacz też: Zmodyfikowane genetycznie chomiki chcą tylko jednego: mordować

Jak Chomikuj.pl definiuje stare pliki? No cóż… nie mam bladego pojęcia. Sam kiedyś traktowałem serwis jak prywatny dysk internetowy i nawet nie otrzymałem takiej wiadomości, chociaż pliki są tam już od bardzo wielu lat i zabezpieczone hasłem, więc nikt ich nie pobierał. Jeśli jednak Wy otrzymaliście taką wiadomość, to macie czas do 17 listopada na pobranie plików przeznaczonych do skasowania. Jako pocieszenie łapcie film z chomikiem, który robi salta:

Na koniec przejdę jeszcze do źródła: informacja została w nim oznaczona jako nieprawdziwa, ponieważ na Wykopie autor znaleziska stwierdził, że Chomikuj.pl skasuje wszystkie pliki, co nie jest prawdą, bo chodzi tylko o te stare. Jednak treść samej wiadomości z serwisu nie została w żaden sposób zmanipulowana. 

Źródło: Wykop, YouTube

Motyw