Rusza WhatsApp Premium. Póki co korzystać może z niego tylko wąska grupa użytkowników

2 minuty czytania
Komentarze

Aplikacja WhatsApp wprowadza subskrypcję Premium. Nowa opcja została stworzona z myślą o klientach biznesowych, jednak sama funkcja pozostaje, póki co, w fazie testowej. Jak podaje serwis WABetaInfo, pierwsi użytkownicy już mogą korzystać z nowości. Na co pozwala płatna subskrypcja?

WhatsApp Premium dla klientów biznesowych

Płatna subskrypcja WhatsApp Premium będzie przede wszystkim umożliwiać tworzenie spersonalizowanych linków. Adres powstanie w specjalnej domenie wa.me i będzie można go zmienić raz na 90 dni, a po anulowaniu subskrypcji link stanie się nieważny i nie będzie przekierowywał na docelową stronę. Co więcej, posiadacze Premium będą mogli zsynchronizować swój komunikator na maksymalnie 10 urządzeniach. Ma to ułatwić kontakt z klientami i pomóc przedstawicielom biznesowym korzystającym z jednego konta firmowego.

Nie masz biznesu — nie warto

W zasadzie, poza opisanymi funkcjami, tj. domena i synchronizacja z dziesięcioma urządzeniami, subskrypcja nie oferuje nic więcej od darmowej aplikacji. Komunikator wciąż pozostanie taki sam, a WhatsApp Premium ma na celu pomóc wyłącznie firmom w komunikacji z klientem. Nie ma więc niczego, co by mogło skusić prywatnego użytkownika, dlatego nie martwcie się jeśli przyszła wam na myśl wielka płatna rewolucja.

Serwis WABetaInfo podaje, że subskrypcja jest wdrażana dla określonych firm w niektórych krajach. Ceny mogą się różnić w zależności od regionu, a Premium można zakupić w aplikacji WhatsApp Business. Jeśli chcecie skorzystać z nowej subskrypcji, pobierzcie sobie powyższy komunikator ze sklepu Google Play lub App Store.

Warto wspomnieć, że WhatsApp niedługo przestanie być dostępny na niektórych starszych smartfonach, takich jak:

  • iPhone SE pierwszej generacji;
  • iPhone 6S/6S Plus;
  • Samsung Galaxy S2;
  • Samsung Galaxy S3 mini;
  • Sony Xperia Arc S;
  • Sony Xperia Miro.

Powodem będą kwestie bezpieczeństwa i utrata kompatybilności aplikacji ze starym systemem operacyjnym. W Polsce WhatsApp ciągle jest zdecydowanie mniej popularną aplikacją niż Facebook Messenger.

Motyw