Reklama IKEA z dużym znakiem sklepowym oraz osobą przeglądającą aplikację IKEA na smartfonie.

Aplikacja IKEA zadba o twoje finanse. Wkrótce każdy z nas może zacząć oszczędzać

3 minuty czytania
Komentarze

Aplikacja, którą IKEA jakiś czas temu wypuściła na rynek, zaczyna prezentować się coraz ciekawiej. Duża w tym zasługa kolejnych funkcji, które rozwijają ideę inteligentnego domu. Tak się składa, że Szwedzi właśnie wyposażyli swoją usługę o wyjątkowo ciekawą nowość.

IKEA wprowadza ważną nowość do swojej aplikacji

sklep ikea w niebieskim kolorze z żółtym napisem "ikea" na ścianie
Fot. Alexander Isreb / Pexels

IKEA wprowadziła nową funkcję o nazwie Energy Insights do swojej aplikacji Home Smart. Nowość ma na celu monitorowanie zużycia energii w domach użytkowników. Dzięki tej innowacji można śledzić pobór mocy w czasie rzeczywistym oraz porównywać go z innymi podobnymi gospodarstwami domowymi. Funkcja ta może znacząco przyczynić się do oszczędności poprzez dostarczanie precyzyjnych danych oraz personalizowanych porad dotyczących zmniejszenia zużycia energii.

Jednym z kluczowych elementów Energy Insights są spersonalizowane porady dotyczące oszczędzania energii. Aplikacja dostarcza praktycznych i możliwych do wdrożenia wskazówek, które pomagają użytkownikom zmniejszyć zużycie energii, co w dłuższej perspektywie przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Funkcja Energy Insights aktualnie jest dostępna tylko w szwedzkiej wersji aplikacji Home Smart, ale IKEA planuje jej rozszerzenie na inne rynki w najbliższej przyszłości. Co ważne, użytkownicy nie potrzebują żadnych dodatkowych produktów inteligentnego domu, aby skorzystać z tej funkcji – wystarczy zalogowanie się do aplikacji za pomocą konta IKEA Family.

Szwedzi łączą oszczędzanie z ideą inteligentnego domu

Niebieski budynek IKEA z żółtym napisem i drzwiami.
Fot. Depositphotos / Romaset

Nowa funkcja Energy Insights w aplikacji Home smart to krok w stronę bardziej świadomego i oszczędnego zarządzania energią w domach. Dzięki precyzyjnym danym i personalizowanym poradom użytkownicy mogą znacznie zmniejszyć swoje zużycie energii i obniżyć rachunki za prąd, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Z takim stwierdzeniem na pewno zgadza się David Granath.

Widzimy rosnące zainteresowanie inteligentnymi produktami domowymi, a w szczególności tymi, które mogą pomóc w oszczędzaniu energii. Oferując opłacalne inteligentne rozwiązania energetyczne, chcemy umożliwić większej liczbie osób udział w praktykach oszczędzania energii.

Ta funkcja to dopiero początek naszej podróży w kierunku dostarczania kompleksowych inteligentnych rozwiązań energetycznych dla domu. W miarę dalszego rozwoju inteligentnego systemu naszej firmy, z niecierpliwością czekamy na dodanie kolejnych funkcji, które jeszcze bardziej przyczynią się do oszczędności energii w domu.

David Granath, Range Manager Ikea w Szwecji
Funkcja Energy Insights w aplikacji Smart Home.
Funkcja Energy Insights w aplikacji Home smart. Fot. IKEA / materiały prasowe

Źródło: IKEA, T3. Zdjęcie otwierające: Ina Meer Sommer / Shutterstock, modyfikacje własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw