Przestrzenny dźwięk dzięki nowemu soundbarowi od Sony — premiera już niedługo

2 minuty czytania
Komentarze

Ogłoszono, że nowy soundbar Sony ukaże się w Europie. Urządzenie HT-3000, a także starszy model, HT-5000 pojawią się na europejskim rynku w październiku.

Ogłoszono nowy Soundbar Sony, a także powrót do sprzedaży starszego modelu

Soundbar Sony HT-3000

Sony zapowiedziało nowy soundbar, który pojawi się na europejskim rynku. Soundbar ma zapewnić jeszcze lepsze doświadczenie dźwięku przestrzennego 360. Urządzenie HT-A3000 wykorzystuje konfigurację 3.1- kanałową, a także może być sterowany głosem. Co więcej, sprzęt wykorzystuje nowoczesną technologię, aby wytworzyć wirtualny, wielowymiarowy dźwięk przestrzenny. Ponadto firma ogłosiła, że do sprzedaży wróci inny model, HT-A5000. Oba modele pojawią się na półkach sklepowych już w październiku bieżącego roku.

Zobacz też: Słuchawki i głośniki komputerowe, czyli sprzęt audio dla ucznia w dobrej cenie

Jak zapewnia producent, soundbar można połączyć ze zgodnymi telewizorami BRAVIA XR, aby stworzyć jeszcze lepsze kino domowe. Urządzenie oraz telewizor pełnią funkcję głośnika centralnego, co sprawia, że dźwięk wydobywa się z tego samego miejsca, w którym znajdują się postacie odbywające dialog. Ponadto funkcja ta zapewnia wyraźniejsze rozmowy między bohaterami w oglądanym filmie lub serialu. Potęguje to immersje, a także sprawia, że seans jest przyjemniejszy.

Jeszcze lepszy dźwięk, dzięki nowoczesnym technologiom

Soundbar Sony HT-A3000

Dzięki technologii 360 Spatial Sound Mapping słuchacz może odnosić wrażenie, że dźwięk dobiega z każdego kierunku i odległości. Technologia optymalizacji pola akustycznego wykorzystuje mikrofony wbudowane w soundbar do określenia, gdzie i na jakiej wysokości znajdują się tylne głośniki.

Wpis na blogu Sony

Urządzenie jest kompatybilne z bezprzewodowymi głośnikami SA-RS5 albo SA-RS3S, dzięki czemu zestaw oferuje technologię 360 Spatial Sound Mapping. Co więcej, soundbar umożliwia użytkownikowi korzystanie z serwisów streamingowych w tym m.in. Spotify, ale także urządzenie może połączyć się z Chromecast lub Apple AirPlay 2, by uruchomić swoją muzykę. Warto również wspomnieć o funkcji DSEE Extreme, czyli działającym w czasie rzeczywistym systemie do rekonstrukcji skompresowanych plików muzycznych. Przez to przywracane są dźwięki o wysokiej częstotliwości, które zanikają podczas kompresji.

Źródło: Blog Sony

Motyw