ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
antonov 225 film zniszczenia lotnisko kapitan

Odbudowa Antonova AN-225 możliwa! Miliarder chce zainwestować 

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Technologia

Miliarder Richard Branson odwiedził kijowskie lotnisko, aby omówić odbudowę Antonova AN-225, który został zniszczony przez rosyjski atak, rozmowy dotyczyły także naprawy lotniska.

Odbudowa Antonova AN-225 może stać się faktem

Odbudowa Antonova AN-225 może stać się faktem

Biznesmen i miliarder Richard Branson odwiedził kijowskie lotnisko, czyli miejsce jednej z najbardziej zaciekłych bitew w wojnie, która się toczy, Biznesmen przybył na Ukrainę, aby omówić naprawę uszkodzonego pasa startowego i zobaczyć wrak największego samolotu transportowego świata. Davyd Arakhamia, zastępca lidera ukraińskiej partii Sługa Ludu, opublikował zdjęcia Bransona odwiedzającego lotnisko w Hostomelu pod Kijowem na swoim Telegramie. W poście powiedział, że założyciel Virgin „wyraził gotowość pomocy” zarówno w naprawie lotniska, jak i budowie nowej wersji Antonov An-225 Mriya, największego samolotu transportowego świata, który został zniszczony już na początku konfliktu, czyli w lutym.

Antonov AN-225 to cudowna maszyna

An-225 był używany do transportu pomocy humanitarnej na całym świecie i mógł przetransportować do 250 ton ładunku, na dowolne odległości. Samolot był nie tylko największą maszyną na świecie, był także symbolem wielkiej dumy narodowej Ukrainy, a jego zniszczenie nie przeszło bez echa, bo wszystkie światowe media informowały o zniszczeniu maszyny.

Smutek jest nie do opisania. Właśnie zdałem sobie sprawę, że dokładnie dwa miesiące temu wybrałem się w moją ostatnią podróż służbową. Leciałem Mirią.

Dmytro Antonow, pilot AN-225

Z kolei Davyd Arakhamia mówi, że okupanci mogą zniszczyć wszystko, poza marzeniami.

Rosyjscy okupanci mogą zniszczyć wszystko, ale nigdy marzenia. Już pracujemy nad projektem budowy nowego samolotu

Davyd Arakhamia, zastępca lidera ukraińskiej partii Sługa Ludu

Źródło: twitter.com

Sprawdź najnowsze wpisy