ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Największa fabryka samochodowa? Tesla otwiera Giga Texas w zjawiskowym stylu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Technologia

Temat uroczystego otwarcia nowej fabryki samochodów elektrycznych Tesli pojawił się u nas przy okazji kolejnej zapowiedzi Cybertrucka. Giga Texas jak sama nazwa wskazuje to ogromny zakład produkcyjny postawiony w okolicach miasta Austin. Sam Elon Musk fabrykę nazwał „największą w całych Stanach Zjednoczonych”.

Tesla i jej Giga Texas jest giga!

Giga Texas jest giga

Rozpoczęcie prac nad budową obiektu znanego pod nazwą „Tesla Gigafactory 5” miało miejsce w 2020 roku. Ekipa, która zajmowała się pracami to najwyraźniej prawdziwi fachowcy, ponieważ fabryka została oddana do użytku już na początku kwietnia tego roku. Uroczyste otwarcie kolejnego z punktów na mapie Tesli zostało nazwane „Cyber Rodeo at Giga Texas”. W wydarzeniu transmitowanym na YouTube uczestniczył oczywiście Elon Musk i to właśnie ekscentryczny multimiliarder po raz kolejny zapowiedział wypuszczenie Cybetrucka. Tym razem wyczekiwany samochód ma trafić do klientów w 2023 roku. Jednak o tym mogliście przeczytać w osobnym artykule.

Giga Texas według zapowiedzi prezesa Tesli to największa fabryka samochodów w całych Stanach Zjednoczonych. Ponadto jest to kolejny ogromny zakład produkcyjny, działający pod szyldem firmy Elona Muska. W swoich strukturach Tesla posiada jeszcze „gigafabryki” w Berlinie, Szanghaju, Nowym Jorku oraz Nevadzie. Ponadto funkcjonuje także wiele mniejszych zakładów. Po otwarciu oddziału firmy w Teksasie wszystkie fabryki mogą produkować około dwóch milionów samochodów rocznie. To ponad dwa razy więcej niż Tesla wyprodukowała w samym 2021 roku.

Zobacz też: Jeep Magneto 2.0 – oto ulepszona wersja elektrycznego monstrum

Najprawdopodobniej Elon Musk nie byłby sobą, gdyby wielkie otwarcie nowej fabryki nie przyniosło ze sobą „specjalnych” atrakcji. Tym razem Tesla zadbała o to, żeby nad Giga Texas rozbłysło kilkaset dronów. Cały pokaz możecie zobaczyć na poniższym filmie (od 11 minuty).

Jak możecie zauważyć, drony układały się nie tylko w symbole związane z firmą takie jak logo fabryki, portret Nikoli Tesli, model samochodu elektrycznego czy Cybertrucka, ale także mniej zobowiązujące obrazki, czyli… memowego pieseła i jeża znanego nam z tekstu „haha yes”. Najwidoczniej wyczekiwane otwarcie Giga Texas sprawiło, że humory w Tesli dopisywały już od kilku dni!

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy