appgallery logo huawei mobile services najlepsze aplikacje

Obowiązkowe aplikacje z AppGallery, czyli co ciekawego znajdziecie w sklepie Huawei?

6 minut czytania
Komentarze

AppGallery to dzisiaj trzeci największy sklep z grami i aplikacjami mobilnymi na świecie. Huawei doskonale wiedział, co robi, tworząc swój ekosystem ładnych kilka lat temu. Dzisiaj jest to także marka znana w Polsce, która każdego dnia może pochwalić się zasileniem w kolejne interesujące tytuły. W tym materiale chciałbym przedstawić te najciekawsze propozycje, które są użyteczne na co dzień oraz te, które dla większości z Was zapewne są obowiązkowe.

AppGallery to główny punkt programu w Huawei Mobile Services

Z racji, że nie wszyscy muszą wiedzieć, co dokładnie oferuje AppGallery, to kilka słów wstępu. Oczywiście główną funkcją tej usługi jest oferowanie gier i aplikacji — zarówno tych darmowych, jak i płatnych. Jest to też miejsce, które pozwala zadbać o aktualność zainstalowanych już programów — również tych pochodzących z innych źródeł. Niemniej to dopiero początek, bo AppGallery to również cały przekrój różnych udogodnień. Huawei docenia wiernych użytkowników poprzez stosowne punkty, które są wewnętrzną walutą. Możemy je otrzymywać poprzez wypełnianie najprzeróżniejszych zadań, a także zdobywać je w przeróżnych konkursach. Tych w samym AppGallery nie brakuje i pojawiają się one regularnie w sklepie, więc warto tam często zaglądać, aby być na bieżąco. Ach, nie zapominajmy, że nie tylko Huawei oferuje specjalne promocje. Także wydawcy przygotowują różnego rodzaju nagrody i benefity za pobieranie oraz użytkowanie ich aplikacji. Oprócz Punktów Huawei mogą to być na przykład zniżki na usługi.

Huawei Mobile Services samo w sobie oferuje ciekawe aplikacje

huawei petal search wyszukiwarka hms mobile services

Niemniej, zanim jeszcze przejdziemy do konkretnych tytułów z AppGallery, to warto przyjrzeć się, co z oferują smartfony i tablety z Huawei Mobile Services tuż po wyjęciu z pudełka. Naturalnie pierwsze, co przychodzi do głowy, to Chmura Huawei, gdzie nazwa sama w sobie już wiele tłumaczy, ale to dopiero początek możliwości. Pozwala ona nie tylko przechowywać nasze pliki, ale także wszelkie kopie zapasowe i lokalizować nasze urządzenia. Drugi tytuł, któremu warto od razu się przyjrzeć, to Petal Maps, a więc nic innego, jak rozbudowane mapy i nawigacja w jednym. Domykając podium, nie zapominajmy o aplikacji Zdrowie, będącej nie tylko programem do konfiguracji urządzeń noszonych, ale też centrum naszej codziennej aktywności fizycznej. Z jej pomocą możemy w łatwy i czytelny sposób monitorować nasze zdrowie oraz prowadzić zdrowy tryb życia.

InPost — aplikacja, o którą najczęściej prosiliście

inpost appgallery huawei mobile services

Czas na konkrety. Pamiętam pierwsze tygodnie użytkowników urządzeń Huawei wyłącznie z Huawei Mobile Services. Zdecydowanie najczęściej przewijającym się brakiem był InPost, który sam w sobie jest fenomenem w naszym kraju. Paczkomaty są tak wygodnym rozwiązaniem wszelkich przesyłek, że trudno się dziwić takiego sukcesu. Składając to wszystko w całość, to była tylko kwestia czasu, aż aplikacja InPostu trafi do AppGallery i tak też się stało. Dzisiaj mówimy o jednym z najpopularniejszych programów z tego sklepu, który nie ma najmniejszych problemów z Huawei Mobile Services.

Pobierz aplikację InPost z AppGallery.

Curve — zbliżeniowe płatności dla każdego

curve appgallery huawei mobile services hms

Drugim brakiem, który regularnie był poruszany kilka lat temu, dotyczył płatności. Zapewne doskonale wiecie, że wiele banków w pełni zintegrowało swoje aplikacje z Huawei Mobile Services. W AppGallery znajdziemy aplikacje od Millennium, PKO BP, mBanku, Getin Banku (i Noble Banku) i Credit Agricole. Jednak w tym miejscu chciałbym przedstawić Wam fintech Curve, który na swój sposób agreguje większość banków i w pełni wspiera płatności zbliżeniowe na urządzeniach Huawei. Firma reklamuje się jako jedna karta, która zastępuje wszystkie inne i jakby nie patrzeć, to tylko początek możliwości Curve. Dlatego zachęcam do zapoznania się z ich ofertą.

Pobierz aplikację Curve z AppGallery.

Pooglądajmy coś i posłuchajmy muzyki

appgallery huawei mobile services hms polsat go

Smartfony i tablety to też centra multimediów, więc możemy wykorzystywać je w formie bardziej rozrywkowej. Zdecydowanie jedną z podstawowych form są wszelkie usługi strumieniowania wideo i muzyki. W kontekście tej drugiej grupy możemy wyróżnić topowe usługi w postaci Deezer i Tidal, których raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Dla fanów bardziej tradycyjnego radia także znajdą się ciekawe propozycje jak Radio FM, Open FM lub bardziej precyzyjnie jak RMF FM i RMFon.pl. Tymczasem przechodząc do oglądania filmów i seriali po raz kolejny możemy docenić udział polskich wydawców, gdyż tych nie brakuje i mamy, w czym wybierać.

Pobierz z AppGallery:

Czas zrobić zakupy? Allegro, Empik, Żabka i Vinted już czekają

appgallery huawei mobile services hms allegro

Wspominaliśmy o Paczkomatach i formach płatności, ale gdzieś jednak trzeba wydawać pieniądze lub nawet je zdobywać, prawda? W przypadku AppGallery także mamy, w czym przebierać. Naturalnie największy portal aukcyjny w Polsce, czyli Allegro musiało pojawić się sklepie Huawei. Wraz z Empikiem były to jedne z pierwszych, polskich aplikacji w pełni zintegrowanych z Huawei Mobile Services w swojej kategorii. Ich sukces pokazał konkurencji, że warto zainteresować się HMS, więc nie brakuje także Żappki od Żabki, Lidl Plus, Rossmanna i na koniec Vinted, które zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju.

Pobierz z AppGallery:

Na deser Tinder, Bolt i TikTok, których również nie brakuje w AppGallery

bolt huawei appgallery mobile services hms

Czym byłyby smartfony bez dodatkowych umilaczy czasu. Tych w AppGallery również nie brakuje. W ramach transportu możemy liczyć na Bolta, na zajęcie czasu spojrzeć na TikToka, a w przypadku chęci poznania drugiej połówki zerknąć na Tindera. Do niej dojazd uprości nam Jakdojade, podczas gdy ewentualne noclegi załatwimy przez Booking. W nieco dalszej przyszłości, a niektórych teraźniejszości przydatny okaże się też Librus. Dla odmiany fani sportów wszelakich mogą na bieżąco sprawdzać wyniki w aplikacji FlashScore.pl.

Pobierz z AppGallery:

Co by się nie nudzić, możemy także rozerwać się w popularnych grach

appgallery huawei mobile services hms world of tanks

Ostatnia kategoria aplikacji, która także jest nieodłączna AppGallery, to gry. W tej materii użytkownicy Huawei także mają, w czym wybierać, gdyż niemalże każdy większy, ostatni hit trafił do omawianego sklepu. Tym sposobem już bez szczegółowego omawiania, zobaczcie, który tytuł najbardziej Was zainteresuje.

Pobierz z AppGallery:

W drodze nowy smartfon z Huawei Mobile Services!

Huawei wiedeń

Jeśli zainteresowała Was oferta AppGallery i chcielibyście sprawdzić ją na żywo, to niedługo będziecie mieli do tego świetną okazję. W końcu Huawei zaprasza na konferencje w Wiedniu, gdzie poznamy nowego smartfona z HMS na pokładzie. Wydarzenie odbędzie się 21 października, a więc w najbliższy czwartek. Znając tę firmę, możemy spodziewać się także innych nowości, więc bądźcie z nami na bieżąco, aby nic Was nie ominęło.

Zobacz też: Podsumowanie Huawei Mobile Services po dwóch latach — wiele kamieni milowych zdobytych.

Tymczasem dajcie znać, jak oceniacie rozwój AppGallery? Zachęcam Was do przejrzenia oferty sklepu Huawei, który dostępny jest przez przeglądarkę internetową: Klik! Napiszcie w komentarzach, które tytuły przykuły Waszą uwagę i chętnie sprawdzilibyście je na swoich urządzeniach mobilnych.

Wpis powstałe we współpracy z Huawei

Motyw