ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Karty graficzne GeForce zestaw

Karty graficzne GeForce – moc, która przychodzi w zestawie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Sponsorowany

Karty graficzne GeForce to obecnie towar, który nie jest tak łatwo dostępny, jak można by sobie tego życzyć. Coraz częściej pojawiają się za to zestawy z kartami GeForce, czyli tak naprawdę komputery gamingowe, które mają na pokładzie rozwiązania NVIDIA. Ostatnio widzieliśmy, co takie urządzenia potrafią i z każdym miesiącem jest tego po prostu więcej.

Karty graficzne NVIDIA GeForce

karty graficzne NVIDIA

Od dawna karty graficzne NVIDIA GeForce kojarzą się z ogromnymi możliwościami, a fani grania na PC-tach z pewnością to potwierdzą. NVIDIA wprowadziła też ray tracing w czasie rzeczywistym, co jeszcze bardziej „podbija” to, jak wyglądają gry. W skrócie chodzi o możliwość renderowania odbić światła oraz cieniowania w czasie rzeczywistym, a nie robienia tego „na sztywno”. Mieliśmy możliwość uczestniczyć ostatnio w prezentacji NVIDIA, gdzie na żywo pokazano nam różnicę między włączonym i wyłączonym ray tracingiem. I jeżeli sądziliście, że Metro Exodus wygląda doskonale, to z możliwościami NVIDIA prezentuje się jeszcze lepiej.

Jakby tego było mało, NVIDIA usprawniła DLSS (Deep Learning Super Sampling), które teraz dostępne jest w wersji 2.3. Tutaj wykorzystywane są sieci neuronowe, które pozwalają na zwiększenie liczby wyświetlanych na ekranie klatek na sekundę. Dotyczy to również gier bez ray tracingu i nie wpływa na jakość obrazu. DLSS 2.3 wykorzystuje jeszcze wektory ruchu, by poprawić szczegółowość przy poruszających się obiektach. Znika smużenie, które mogło drażnić podczas grania. Nam pokazano to na przykładzie Doom Eternal, ale DLSS 2.3 dostępne jest także w Marvel’s Guardians of the Galaxy, Farming Simulator 22, Cyberpunk 2077 czy Shadow of the Tomb Raider. Łącznie z DLSS korzysta już ponad 130 tytułów, a tych będzie więcej. Warto dodać, że DLSS korzysta z rdzeni Tensor, więc znajdziemy je tylko w kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX.

Zobacz też: Recenzja Marvel’s Guardians of the Galaxy – jak sprawdza się gra na PS5 i w NVIDA GeForce NOW?

GeForce to nie tylko ray tracing

Karty graficzne GeForce zestaw

Nie zapominajmy także o technice NIS (NVIDIA Image Scaling), czyli wyostrzaniu oraz skalowaniu obrazu w tytułach, bez konieczności integracji tej funkcji przed deweloperów. Tutaj gracze mają do tego dostęp z Panelu sterowania NVIDIA lub w aplikacji GeForce Experience. NVIDIA ma też coś dla e-sportowców, a konkretniej NVIDIA Reflex. Podłączenie myszy do odpowiedniego monitora sprawia, że opóźnienia w grach są praktycznie niezauważalne. Dla profesjonalistów to coś na wagę złota, ale i „niedzielni” gracze mogą zauważyć różnicę, a samą funkcję uruchamia się już w grze. Na każdej prezentacji NVIDIA firma prezentuje kolejne ulepszenia, które pokazują, że rynek gier ma przed sobą jeszcze dużo dobrego.

Gdzie kupić karty graficzne GeForce

Karty graficzne GeForce zestaw

Dobrze wiemy, że dostępność kart graficznych GeForce RTX nie jest taka, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Dlatego też niektóre sklepy decydują się na trochę inną politykę, która ma ukrócić element scalpingu, czyli wykupowania sprzętu przez handlarzy. Mowa o gotowych zestawach z kartami GeForce RTX, czyli praktycznie kompletnym zestawie do grania. Dla osób, które planują kompleksową wymianę sprzętu na nowy czy po prostu dla tych, którzy szukają komputera do gier, to całkiem sensowna alternatywa. Takie zestawy, gdzie są włożone karty graficzne NVIDIA GeForce RTX można jeszcze dostać na rynku.

W obu przypadkach mówimy o potężnych sprzętach, która posłużą do gier i pracy, a jednocześnie na pokładzie mają NVIDIA GeForce RTX 3070 czy NVIDIA GeForce RTX 3060. Nie ma co liczyć na to, że w sklepach szybko pojawią się wyczekiwane przez graczy karty graficzne, więc takie gotowe zestawy mogą być dobrym rozwiązaniem.

Wpis powstał we współpracy z Komputronik

Sprawdź najnowsze wpisy